29 марта, 2022 1:21

Експертна рада при Міненерго не підтримала введення мит на дизпаливо – Рябцев

Експертна рада при Міністерстві енергетики виступила проти пропозиції ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) про введення мит на імпорт дизельного палива в розмірі 8,46%. 12 серпня про це заявив член експертної ради при міністерстві, директор спеціальних програм науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, пише видання «Цензор.НЕТ».

«Більшість присутніх на експертній раді висловилася проти», – сказав експерт.

Введення мит призведе до дефіциту палива і зростання цін, якщо обсяги палива, на які поширяться обмеження, не компенсують українські виробники, вважає він. Водночас, за словами Рябцева, жодних гарантій або підтверджень, що ці обсяги замістять внутрішні виробники, поки немає.

«Якщо хтось виступає із заявою про те, що йому заважають працювати на ринку, то природно, що він повинен надати якісь докази того, що, по-перше, йому заважають, по-друге, те, що він у змозі задовольнити потреби українського ринку самостійно в тому випадку, якщо будуть запроваджені якісь обмеження державою», – пояснив Рябцев.

Введення спецмита на нафтопродукти призведе до підвищення цін на паливо, унаслідок чого постраждають насамперед аграрії, металурги, перевізники, а загальні втрати економіки становитимуть приблизно 11 млрд грн, заявляла президентка нафтогазової асоціації України Неля Привалова. Вона говорила, що підстав для введення додаткових квот мит на нафтопродукти немає.

На початку липня «Укртатнафта» звернулася в Міненерго із проханням ввести мита на імпорт ДП із Росії. Це вже друга від початку цього року спроба «Укртатнафти» домогтися введень мит.

21 лютого «Укртатнафта», «Укрнафта» та «Укргазвидобування», контрольовані групою «Приват», а також НАК «Нафтогаз України» висунули вимогу негайно ввести мито на дизельне паливо в розмірі 8,46% і до 2024 року підвищити його до 25,4%. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Мінекономрозвитку вирішила не порушувати антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну дизпалива і скрапленого газу, тобто відмовилася ввести мито.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *