30 марта, 2022 20:00

Європейська бізнес-асоціація не підтримує редакції законопроєкту про Нацкомісію транспорту, запропоновану Мінінфраструктури

У Європейській бізнес-асоціації не підтримали підготовленої Міністерством інфраструктури України нової версії законопроєкту «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту (НКРТ), яку Мінінфраструктури оприлюднило 7 травня. Про це ЄВА повідомила 2 червня на своєму сайті.

«Хоча Європейська бізнес-асоціація всіляко підтримує створення незалежного регулятора на ринках транспортних послуг, експерти асоціації не готові підтримати підготовлений міністерством документ у запропонованій редакції. Бізнес уже надавав свої пропозиції до концепції створення такого органу, проте вони, на жаль, не знайшли відображення в опублікованій наразії версії документа. Ми продовжуємо наполягати на незалежному статусі НКРТ як органу, який повинен неупереджено здійснювати перегляд тарифної політики суб’єктів природних монополій», – ідеться в заяві.

На думку експертів, запропонована модель фінансування НКРТ ставить під сумнів незалежність регулятора, отже, її мають переглянути.

«У законопроекті мають бути закріплені відповідні гарантії незалежності, зокрема щодо спеціального статусу органу, порядку добору, призначення та звільнення голови і членів НКРТ, порядку фінансування тощо, – зазначають у ЄВА. – Важливо чітко визначити межі компетенцій НКРТ – повноваження нового органу не мають розповсюджуватися на регулювання суб’єктів господарювання на суміжних ринках у сфері транспорту. До того ж нова редакція законопроєкту належним чином не встановлює повноваження НКРТ щодо регулювання тарифів на послуги, які оплачуються у складі портових зборів, а також щодо контролю за цільовим використанням коштів від портових зборів».

Експерти комітету з логістики надіслали свої детальні пропозиції та зауваження до міністерства і сподіваються на доопрацювання документа із залученням бізнес-спільноти, інакше ухвалення законопроєкту в поточній редакції не призведе до створення дійсно незалежного регулятора в галузі, вважають у Європейській бізнес-асоціації.

27 травня в колонці на сайті Центру транспортних стратегій власник компанії «Квадро Центр» Олександр Ткачук зауважував, що проєкт закону про Національну комісію, яка здійснює державне регулювання у сфері транспорту, не передбачає створення інституту відповідно до принципів незалежного регулювання, а саме чітких правових повноважень, послідовності та прозорості.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *