16 марта, 2022 18:20

НАБУ має знайти мужність перегорнути сторінку "Роттердам плюс" – Наливайченко

Національне антикорупційне бюро має перегорнути сторінку «Роттердам плюс» і розслідувати реальну корупцію в енергетиці, написав у Telegram ексголова Служби безпеки України, народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко.

Він нагадав, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури під час сьогоднішнього судового засідання у справі «Роттердам плюс» офіційно підтвердив відсутність будь-яких доказів учинення злочину в цій справі.

«Жоден з експертів не підтвердив збитків чи шкоди від дії формули; ніяких доказів змови або тиску на посадових осіб теж немає, а лише припущення і суб’єктивні трактування; доказів порушення закону будь-ким із підозрюваних не існує; сама постанова НКРЕКП, якою була введена в дію формула «Роттердам плюс», уже давно визнана всіма судовими інстанціями законною і взагалі як нормативно-правовий акт під сумнів не ставиться», – заявив нардеп.

Політик вважає, що бездіяльність правоохоронців грає на руку справжнім корупціонерам на енергоринку.

«Для НАБУ зараз важливо знайти мужність, перегорнути цю сторінку і винести урок. Ви не політичний орган і маєте розслідувати реальну корупцію у владі, на яку ми в рамках парламентської ТСК (тимчасової слідчої комісії. – «ГОРДОН») вказуємо ледь не щотижня», – заявив Наливайченко.

Під час засідання Вищого антикорупційного суду 23 вересня прокурор САП Віталій Пономаренко заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за 3,5 року знайти не вдалося. На винесення рішення суду очікують уранці 24 вересня.

28 серпня САП повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває 3,5 року, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.

9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, з якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому висунули підозри, немає складу злочину і довести їхню провину в суді неможливо.

Чумак оскаржує разом із НАБУ рішення прокуратури про закриття справи.

Проверьте

Україні буде складно отримати транш МВФ до кінця року – аналіз Morgan Stanley

Аналітики міжнародної інвестиційної структури Morgan Stanley вважають малоймовірним отримання Україною траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *