29 марта, 2022 1:36

Підвищення мінімальної зарплати збільшить надходження до Пенсійного фонду на 1,7 млрд грн – Марченко

Підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня не є критичним для бізнесу, вважає міністр фінансів України Сергій Марченко. Про це він заявив в інтерв’ю журналу «Фокус», яке було опубліковано 13 серпня.

«Цього року в міру наших можливостей підвищення відбудеться в межах 300 грн  із 4723 грн до 5000 грн. Це дає змогу поліпшити життя громадян, які отримують мінімальну зарплату, і збільшить надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і єдиного соціального внеску (ЄСВ) до Пенсійного фонду. Приблизно 1,7 млрд грн додатково отримає Пенсійний фонд, і ще 1,2 млрд грн ПДФО розподіляться між місцевими бюджетами і держбюджетом», – зазначив Марченко.

На його думку, бізнес, який сплачує офіційну зарплату вищу за мінімальну, змін не відчує.

«Компанії, які сплачують податки тільки із 4723 грн мінімальної зарплати, а решту видають у конвертах, імовірно, і висловлюють невдоволення. Але тут має бути нормальний діалог суспільства, бізнесу і держави. До того ж підвищення не критичне»,  підкреслив міністр.

Законопроєкт №3963 про внесення змін до державного бюджету на 2020 рік, у якому пропонують збільшити мінімальну зарплату з 1 вересня, президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради 6 серпня. Документ вказано як невідкладний. Станом на 14 серпня законопроєкт Зеленського опрацьовують у комітеті.

Європейська бізнес-асоціація розкритикувала пропозицію Зеленського підвищити мінімальну зарплату. На думку експертів, це може призвести до негативних наслідків для української економіки. Передусім постраждають сумлінні платники податків.

Із 1 січня 2020 року мінімальна зарплата в Україні підвищилася на 13,2%,  її встановлено на рівні 4723 грн. На початку липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував, що до кінця 2021 року мінімальна зарплата зросте до 6500 грн, у 2022 році вона становитиме 6700 грн, а у 2023-му – 7200 грн.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *