17 марта, 2022 9:21

Про брак фінансування заявив Український дім, куди планував переїжджати Офіс президента Зеленського

В Українського дому немає грошей, заявила 2 липня у Facebook директорка закладу Ольга Вієру.

«Уже місяць наш колектив не отримує жодної зарплатні, а до цього два місяці більшість співробітників були у простої та отримували по 2–3 тис. грн, і це ті люди, які пропрацювали в УД по 10, 20 і навіть 30 років, але були низькооплачуваними і не мали заощаджень. Страшенно переживаємо за наших колег, за їхні родини та їхній моральний стан. Коштів на рахунку установи та нових надходжень немає, уся діяльність УД є публічною і неможливою сьогодні, адже всі комерційно вигідні для нас заходи багатолюдні і ще довго будуть забороненими», – написала вона.

Директорка Українського дому зазначила, що госпрозрахункова форма діяльності «на найближчі рік-два, а можливо і надалі, в умовах обмежень», стала нереальною.

«Потрібні швидкі зміни та отримання бюджетного фінансування, а законодавчо визначених шляхів розв’язання проблеми не існує. У нестандартній та непрогнозованій ситуації необхідні оперативні та нестандартні рішення. Постанова або розпорядження, які б регламентували саме дану ситуацію і не суперечили законодавству України», – пояснила Вієру.

За її словами, вона зверталася до представників влади, зокрема Міністерства культури та інформаційної політики, «але до сьогодні ситуацію ще не вирішено».

«Міністерство фінансів після розгляду наших звернень надало стандартні рекомендації, не прийнятні для нашої організації», – повідомила Вієру.

Вона сподівається, що голоси підтримки в публічному просторі «допоможуть розв’язати питання якнайшвидше».

https://www.facebook.com/olga.viieru/posts/2696830533756699

У 2019 році, після обрання президентом України Володимира Зеленського, Офіс президента розглядав варіант переїзду з вулиці Банкової в Український дім.

У серпні від цієї ідеї відмовилися. Тодішній глава Офісу президента України Андрій Богдан пояснив, що переїзд неможливий, зокрема через необхідність проводити в Українському домі ремонтні роботи «плюс всі ці системи секретності, зв’язку, безпеки».

У березні 2020 року в Україні через коронавірусну інфекцію ввели карантин. З 11 травня його розпочали пом’якшувати, а 20 травня ввели так званий адаптивний карантин: регіональна влада здобула право послаблювати обмежувальні заходи за умови відповідності трьом критеріям.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *