16 февраля, 2024 1:54
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Укрзалізниця" запропонувала компромісний варіант у питанні списання вантажних вагонів

АТ «Укрзалізниця» запропонувала збалансоване і компромісне рішення щодо обмеження терміну служби піввагонів і зерновозів, указано в листі перевізника на адресу Міністерства інфраструктури, пише агентство «РБК-Україна».

У компанії запропонували обмежити 33 роками строк служби тільки для піввагонів, а строк служби зерновозів – продовжити до 45 років.

«Укрзалізниця» підтримує рішення Мінінфраструктури обмежити граничний строк служби вантажних вагонів, але закликає пам’ятати про проблеми, з якими зіткнувся бізнес в Україні, указано в листі.

«Упровадження цих заходів необхідно проводити з урахуванням можливостей вітчизняних вагонобудівних підприємств, фінансових можливостей власників і операторів рухомого складу, а також потреб підприємств України в залізничних перевезеннях», – цитує документ «РБК-Україна».

Міністерство інфраструктури 12 жовтня опублікувало проєкт наказу про обмеження в Україні строку експлуатації вантажних вагонів.

Списання вагонів через скорочення строку експлуатації змусить «Укрзалізницю» купувати нові вагони, хоча значно важливіше спрямовувати інвестиції на оновлення залізничної інфраструктури. Таку думку висловив президент об’єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков, коментуючи намір Мінінфраструктури скоротити строк експлуатації вагонів.

Президентка асоціації «Укрвідтранс», у яку входять оператори вантажних залізничних перевезень, Наталія Петриченко заявила, що намір Мінінфраструктури скоротити строк експлуатації вантажних вагонів порушує європейські директиви. Віцепрезидент Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов назвав наміри Мінінфраструктури «дуже дивним рішенням», зазначивши, що вагони потрібно списувати, з огляду на їхній технічний стан, а не строк експлуатації.

Народний депутат України від «Слуги народу», член комітету з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко заявив у Facebook, що така ініціатива Мінінфраструктури спричинить списання 89 тис. вагонів, що призведе до дефіциту рухомого складу та, як наслідок, колапсу у промисловості та агросекторі.

Державна регуляторна служба України не погодила проєкту наказу, яким Міністерство інфраструктури планувало скоротити строк експлуатації вантажних вагонів.

«Проєкт наказу розробили без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки», – указано в рішенні відомства.

Проверьте

Підвищувати тарифи на передачу електрики, перекладаючи борги держави на підприємства, – неприпустимо – експерт

Розв’язувати проблему боргів держави перед «зеленою» генерацією завдяки підвищенню тарифу на передавання електроенергії для бізнесу …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *