17 марта, 2022 9:22

Розв’язання кризи в "зеленій" енергетиці залишається за президентом – голова Української вітроенергетичної асоціації

Розв’язання кризи у сфері «зеленої» енергетики та ухвалення у Верховній Раді законопроєкту №3658 про скорочення «зелених» тарифів залежить від позиції президента України Володимира Зеленського, заявив у коментарі порталу «Энергореформа» голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков.

«Якщо президент не втрутиться у ситуацію, то ухвалення закону про зміну умов підтримки поновної енергетики може затягнутися на місяці й призвести до банкрутства галузі. Засідання комітету Ради з енергетики і самого парламенту щодо цього питання можуть переносити ще довгий час», – сказав він у коментарі сайту під час мітингу представників галузі на підтримку ПДЕ в урядовому кварталі 17 липня.

Експерт переконаний, що ухвалення законопроєкту про реструктуризацію «зелених» тарифів з урахуванням правок представників сонячної генерації – це оптимальний сценарій розвитку подій, і він в інтересах і держави, і галузі.

«Якщо врахують частину правок із СЕС, і законопроєкт буде ухвалено, то ситуація урівноважиться, почне стабілізуватися відновлення фінансування, добудують сонячні і вітростанції, а далі все залежить від «зелених» аукціонів, які і визначать реальну ціну на електроенергію, на яку інвестори готові будуть заходити в Україну», – зазначив він.

Якщо ж Рада ухвалить більшість поданих нардепами поправок, це перетворить закорнопроєкт на «незрозумілий документ, який ще більше нашкодить інвестиційному клімату і законодавчому процесу», вважає Конеченков.

«Ситуація із законопроєктом укотре доводить, що сьогодні немає прозорості, немає чесного підходу до законотворчості, а рішення ухвалюють із волі промислових груп, мета яких у цьому випадку – зупинити «зелену» енергетику і довести галузь до дефолту», – сказав глава профільної асоціації.

3 липня Рада проголосувала за цей законопроєкт у першому читанні. Голосування щодо другого читання перенесли із 17-го на 21 липня.

Ексглава НКРЕКП Дмитро Вовк у своєму Facebook опублікував посилання на новину про те, що нібито нардеп від «Слуги народу» Андрій Герус обговорював із нардепом від групи «За майбутнє» Ігорем Палицею, якого ЗМІ пов’язують із бізнесменом Ігорем Коломойським, поправку до законопроєкту про зниження тарифу на 40–50%.

Інвестори заявляли, що ухвалення рішень, не погоджених у меморандумі, змусить їх звертатися в міжнародні арбітражі. За підрахунками Центру Разумкова, загальна сума збитків для України в арбітражах може сягати 250 млрд.

Секретаріат енергетичної спільноти позитивно оцінив підписання меморандуму між урядом та інвесторами в «зелену» енергетику та підготування законопроєкту №3658. У заяві було зазначено, що для вирішення проблем «зеленої» енергетики і збереження інвестиційного клімату України законопроєкт має бути ухвалено у парламенті до канікул, які починаються в середині липня.

На початку липня конгресмени США закликали президента України Володимира Зеленського досягти результату в переговорах з інвесторами в «зелену» енергетику і допомогти закріпити наявні домовленості законодавчо, пише «Укрінформ».

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, законодавче впровадження положень меморандуму дасть змогу Україні заощадити приблизно 2 млрд євро до 2030 року. Також він зазначив, що пропонований для ухвалення в парламенті законопроєкт має повністю ґрунтуватися на положеннях, які прописано в меморандумі.

Енергетична галузь України переживає кризу, державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги. Зокрема, борги державного «Гарантованого покупця» перед інвесторами в «зелену» енергетику перевищили 17 млрд грн.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *