17 марта, 2022 9:22

Шмигаль про "Укроборонпром": Де ще стратегічні підприємства обслуговують приватні корупційні інтереси?

Державний концерн «Укроборонпром» причетний до корупційних схем. Таку думку прем’єр-міністр України Денис Шмигаль висловив «Укрінформу» в інтерв’ю, яке було опубліковано 21 серпня.

«Ідея в тому, щоб трансформувати його за галузевим принципом і навести порядок в управлінні його підприємствами. Де це ще таке існує, щоб стратегічні інноваційні підприємства залишались без замовлень, доходів і зарплат, обслуговуючи якісь приватні корупційні інтереси?» – сказав він.

За словами прем’єр-міністра, підприємства держконцерну «треба очистити від боргів, дати правильний менеджмент і вивести на світовий рівень«.

«Завдання технічно нескладне, але потребує сильної політичної волі. Оборонна галузь – це завжди рівень урядової співпраці та управління, така модель прийнята в усьому світі. Держава останнім часом не мала повного розуміння, що відбувається з концерном, не було контролю.  А ми хочемо наші оборонні підприємства вивести на рівень світових стандартів. Попит на нашу продукцію є у світі. Питання в тому, щоб ми могли його задовольнити якісно і вчасно. Окрім того, внутрішнє виробництво та оборонне замовлення теж має якісно змінитися«,  заявив Шмигаль.

Понад 100 державних підприємств «Укроборонпрому» займається розробленням та виготовленням зброї і техніки, науковою діяльністю та експортно-імпортними операціями. До складу концерну входить 10 конструкторських бюро. На підприємствах концерну працює приблизно 67 тис. осіб, зазначено на сайті концерну.

У квітні заступник гендиректора концерну Мустафа Найєм говорив, що «Укроборонпром» ліквідують, а замість нього буде створено шість корпорацій, які спеціалізуються на ракетобудуванні, авіабудуванні, бронетехніці, радарних і морських системах, а також на авіаремонті.

У травні генеральний директор «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус заявляв, що концерн реформуватимуть за три стадії.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *