3 февраля, 2024 10:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

У "Нафтогазі" відреагували на публікації про збитки на 75 млрд грн

У НАК «Нафтогаз України» не надходило остаточних результатів аудиту, проведеного Держаудитслужбою, розповів голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в ефірі каналу «Украина 24» 6 жовтня.

«Ми бачили певні проєкти. Ми бачили частину зауважень. Остаточні акти аудиторів досі ми не отримали і не могли отримати, тому що ми знаходимося у процесі надання нами зауважень [Держаудиторської служби]. Ми надали наші зауваження і чекаємо на отримання остаточних актів», – сказав він.

Коболєв зазначив, що Держаудиторська служба спростувала інформацію про висновки аудиту. «Вона й дійсно не відповідає дійсності», – додав голова правління НАК.

«Якщо говорити про проблеми, зазначені в публікації [«Економічної правди»], вони всі відомі дуже добре ще із 2018 року. Природою цих проблем є один прикрий факт: що 2018 року фінплан «Нафтогазу», який ми неодноразово подавали уряду, не було затверджено. Там питання йде не про збитки, а про те, чи мав «Нафтогаз» право відносити на витрати резерв так званих сумнівних боргів. Тут відповідь банальна: українське законодавство вимагає від нас відносити на резерв сумнівних боргів усі ті борги, які ми вважаємо маловірогідними для отримання зі споживачів», – сказав він.

Коболєв зазначив, що такі борги виникли внаслідок дії режиму ПСО (покладання спеціальних обов’язків) у 2016–2019 роках.

Агентству «Інтерфакс-Україна» в компанії заявили, що затримка з виплатою дивідендів 2018 року пов’язана з несвоєчасним оприлюдненням відповідного розпорядження Кабінету Міністрів.

6 жовтня «Економічна правда», посилаючись на підсумковий документ аудиту в НАК, повідомила, що перевірка в «Нафтогазі» виявила фінансові відхилення на понад 225 млрд грн, що спричинило прямі збитки для держбюджету на 75 млрд грн.

У Держаудитслужбі повідомили, що контрольний захід у НАК дійсно проводили, але публікації у ЗМІ про висновки аудиту назвали «суб’єктивними й такими, що не відповідають дійсності».

2019 рік «Нафтогаз» закінчив із чистим прибутком після оподаткування в розмірі 63,3 млрд грн. Підприємства компанії видобули 16,1 млрд м³ газу (78% від загального видобутку газу в Україні) і забезпечили транзит 89,6 млрд м3 газу.

За січень – червень 2020 року «Нафтогаз» мав чистих збитків у розмірі 11,541 млрд грн. Такі результати роботи в компанії пояснили пандемією коронавірусу і зниженням цін на нафту і газ.

Проверьте

Дії топменеджера "Енергоатому" Гартмута призвели до збитків компанії на 210 млн грн за тиждень – експерт

Через дії одного з віцепрезидентів державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Якоба Гартмута «Енергоатом» за тиждень зазнав …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *