30 марта, 2022 20:08

Україна допоможе Лівану, чим зможе – Кулеба

Україна готова надати допомогу Лівану, потерпілому від вибуху у столиці Бейруті. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив 6 серпня на брифінгу, який транслював Facebook МЗС.

«Учора Україна висловила готовність надати гуманітарну допомогу Лівану. Ми поінформували про це ліванську сторону, отримали запит від Лівану щодо того, що саме їм зараз найбільше потрібно. І зараз Міністерство закордонних справ безпосередньо координує всередині української системи влади це питання з метою надання гуманітарної допомоги нашим ліванським партнерам «, – сказав дипломат.

Кулеба заявив, що «Україна чим зможе, тим допоможе».

Потужний вибух в порту Бейрута стався увечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будинків. Агентство Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть мешканці столиці Кіпру Нікосії, яка розташована майже за 200 км від Бейрута. Телеканал Al Jazeera повідомив, що вибуховою хвилею автомобілі закинуло на дах заводу на висоту приблизно три поверхи.

Жертвами стало щонайменше 135 осіб, ще приблизно 5 тис. поранених і десятки зниклих безвісти.

Губернатор ліванської столиці Марван Аббуд розповів, що внаслідок вибуху без даху над головою залишилося до 300 тис. людей. Він оцінив збитки від події у $3–5 млрд.

За попередньою інформацією, вибух стався на складі аміачної селітри після пожежі, спричиненої зварювальними роботами.

За даними Reuters, влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої із судна Rhosus у порту Бейрута. Як розповів співрозмовник агентства, команда інспекторів попередила, що, якщо селітри не вивезти, «у повітря може злетіти весь Бейрут».

Судно Rhosus належить російському бізнесмену Ігореві Гречушкіну. 2014 року воно транспортувало аміачну селітру в одну з африканських країн, але через борги вантаж конфіскували в Бейруті.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *