30 марта, 2022 20:09

Україна пообіцяла МВФ не встановлювати верхньої межі тарифів на газ і тепло

Україна зобов’язалася не встановлювати верхньої межі тарифів на газ і тепло. Про це йдеться в меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом, опублікованому 11 червня.

«Станом на 1 січня 2020 року ми лібералізували газові тарифи для населення. На період опалювального сезону оптова ціна газу, який НАК «Нафтогаз» постачає відповідно до спеціальних зобов’язань, відповідатиме рівням імпортного паритету, та для кожного місяця визначатиметься як середнє значення спот-цін природного газу на добу вперед на хабі TTF на період із першого до 22-го дня місяця плюс вартість транспортування та ввезення в Україну. Ми зобов’язуємося системно застосовувати цю схему ціноутворення, що базується на ринкових принципах без жодної верхньої граничної цінової межі», – ідеться в меморандумі.

Також українська влада зазначає, що вже «скасувала фіксовану максимальну величину для тарифів на тепло».

«Ми забезпечимо, щоб до кінця серпня 2020 року всі тарифи на опалення, що знаходяться під юрисдикцією Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, та місцевих органів влади, будуть переглянуті та офіційно прийняті для повного відображення вартості газу та негазових витрат (включаючи капітальні витрати)», – ідеться в документі.

З опалювального сезону 2020–2021 років тарифи на опалення «будуть переглядатися та встановлюватися щонайменше один раз на рік до початку опалювального сезону для забезпечення адекватного відображення вартості газу та негазових витрат».

Нову програму співпраці з Україною виконавча рада МВФ схвалила 9 червня, ідеться про виділення $5 млрд. Програма фінансування покликана допомогти економіці України в умовах кризи, спричиненої епідемією коронавірусної інфекції, «завдяки забезпеченню платіжного балансу та бюджетної підтримки, зберігаючи водночас досягнення і просуваючи невеликий набір головних структурних реформ, які гарантують повернення України до зростання після завершення кризи».

На засіданні уряду 10 червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що меморандум не містить зобов’язань щодо підвищення тарифів на комунальні послуги.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *