16 октября, 2021 18:40

ДП “Укрхімтрансаміак” отримав нового очільника, який відновлює старі корупційні схеми

ДП “Укрхімтрансаміак” – стратегічно важливе для України державне підприємство, що є одним з найбільших світових транспортувальників рідкого аміаку та оператором української ділянки магістрального аміакопроводу “Тольятті-Одеса”. До складу підприємства входять два структурні підрозділи – Придніпровське та Миколаївське управління магістрального аміакопроводу.

Вказане державне підприємство щорічно транспортує більш ніж 2,5 млн. тон аміаку, сплачує практично 1,5 млрд. грн податків щорічно, а його чистий дохід становить 1,7 млрд. грн., тому
ДП “Укрхімтрансаміак” регулярно стає осередком багатьох корупційних схем, а його колишні керівники через одного фігурують у матеріалах різноманітних кримінальних проваджень, що стосуються службових зловживань, перевищень повноважень, халатності, розтрати, привласнення та заволодіння коштами державного підприємства.

Дерибанили як могли! А що ж там зараз?

Так, відповідно до наказу № 16 від 04.02.2021 Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Вадим Двойнос з 05 лютого 2021 року приступив до виконання обов’язків директора державного підприємства “Укрхімтрансаміак” – відповідна інформація розміщена на офіційному веб-сайті державного підприємства https://ukrtransammiak.com.ua/news/article/vadima-dvoynosa-priznacheno-vikonuyuchim-obovyazki-dp—ukrhimtransamiak.

Ззовні такий милий дідусь, а що по факту? Відповідно до інформації, що міститься на офіційному веб-сайті ДП “Укрхімтрансаміак” https://ukrtransammiak.com.ua/guidance та у відкритих масивах інформації Двойнос Вадим Анатолійович народився 13.05.1962 р.н в смт. Немішаєве, Бородянського району Київської області. У 1983 році він закінчив Київський національний економічний університет і отримав диплом економіста. Упродовж останніх 30-ти років, як заявив Двойнос займав керівні посади в українських і міжнародних компаніях, таких як — PricewaterhouseCoopers, ТNК-British Petroleum, ТНК-Україна, одружений, батько двох дітей.

При цьому ми так і не знайшли в мережі Інтернет будь-яких реальних відомостей та підтверджень про останнє місце роботи Вадима Двойноса, окрім даних, що станом на 2015 він значиться у відкритих реєстрах бухгалтером у комерційній структурі ТОВ “Афродіта”.

Разом з тим, за посиланням https://politica.com.ua/efir-novostej/89391-buhgaltera-shemschika-vadima-dvoynos a-priznachili-v-ukrh-mtransam-ak-z-okladom-185-tisyach-griven-na-m-syac-k-nec-epohi-b-dnost—m-zrah-gor.html міститься стаття під заголовком “Бухгалтера-схемщика Вадима Двойноса призначили в “Укрхімтрансаміак” із окладом 185 тисяч гривень на місяць. Кінець епохи бідності…” — де зазначається, що Вадим Двойнос може бути фігурантом низки кримінальних проваджень у яких розслідуються окремі факти  незаконного будівництва багатоквартирних будинків у м. Бровари.

Однак, із вказаної статті нас найбільше зацікавив оцей документ:

Мінекономіки встановило місячний посадовий оклад новопризначеному керівникові ДП “Укрхімтрансаміак” Вадиму Двойносу у розмірі 185 052 гривні !!! і це без урахування квартальних та річних премій. Серйозно?

То хто ж він такий цей Вадим Двойнос? Звідки прийшов? Чи реально має досвід? Та куди він приведе стратегічне українське підприємство? — Ми захотіли розібратись з цього приводу, а тому нам вдалось поспілкуватись із окремими співробітниками ДП “Укрхімтрансаміак”, і як результат – провести своє власне невеличке журналістське розслідування.

Так, за інсайдерською інформацією від осіб наближених до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Вадим Двойнос був несподівано без будь-яких перевірок призначений на посаду в.о. керівника державного підприємства “Укрхімтрансаміак” за сприянням впливових високопосадовців та депутатів в інтересах окремих представників бізнес еліти України.

Зокрема, як нам пояснили це призначення пов’язане із необхідністю забезпечувати безперебійний процес постачання рідкого аміаку виробництва Російській Федерації на територію України контрабандою з застосуванням схеми “перерваного транзиту” через магістральний аміакопровід та перевалочні потужності Одеського припортового заводу в інтересах конкретних комерційних структур. Така схема дає можливість ділкам уникати сплати десятків мільйонів гривень ренти до державного бюджету України за транзитне транспортування аміаку. Ось такий гарний початок нової історії нашого з Вами українського державного стратегічного підприємства. Тобто покращення вже розпочато для контретного кола осіб, які реально стоять за даним призначенням.

Тож Вадим Двойнос по факту є, як кажуть у народі “Номіналом” або “Фунтом” тобто підставною особою, що не приймає жодних самостійних управлінських рішень, а фактично підприємством керують у дистанційному режимі сторонні особи за принципом “смотрящі”.

З метою підтвердження цих даних ми проаналізували інформацію отриману із перевірених джерел та встановили, що Двойнос регулярно проводить приватні зустрічі із Воробйовим Євгенієм Васильовичем керівником фірми ТОВ “СБПМ” – одним із імпортерів хімічних добрив, зокрема, аміаку. При цьому, нам вдалось дізнатись, що сам Воробйов Є.В. і ТОВ “СБПМ” безпосередньо підпорядковується одіозному одеському бізнесмену Згурову Ігорю Олександровичу, який ймовірно і є кінцевим вигодонабувачем у вказаних схемах. Так, серед працівників підприємства з’явилась інформація, що Двойнос у змові з керівництвом ОПЗ планує у 2021 році поставити фірмам Ігоря Згурова з застосуванням схеми “перерваного транзиту” біля 200 000 тон рідкого аміаку через належний ДП “Укрхімтрансаміак” магістральний аміакопровід.

Як нам розповіли, таку схему у 2017-2019 роках Ігор Згуров здійснював завдяки неофіційному впливу на колишніх керівників держпідприємства, зокрема, в.о. директора Шліхту В.М., який входить до його близької орбіти впливу. Безпосередньо такі махінації проводилися через чисельні компанії, в тому числі ТОВ “Агріхаб-Южний”, ТОВ “Фертоніка”, ТОВ “Фор’ярд”, ТОВ “СПБМ”, ТОВ ДК “Теплосервіс” та інші. Наразі, за нашими даними правоохоронні органи здійснюють розслідування чисельних кримінальних справ з цього приводу і нарешті ми маємо надію дізнатися, саме які збитки були заподіяні даними компаніями та їх господарями державному бюджету України від несплати обов’язкових платежів у вигляді рентної плати та яке покарання вони отримають за це.

Тобто виявляється, що для “відпрацювання” свого призначання на посаду в.о. директора ДП “Укрхімтрансаміак” Вадим Двойнос повинен укласти завідомо збиткові для державного бюджету України договори на транспортування аміаку із компаніями Згурова і Воробойова. Цікаво правда?

Додатково, оточення Двойноса В.А. повідомило нашим журналістам рослідувачам, що новий керівник не розуміючи суті та негативних наслідків розпочав лобіювати питання стосовно проектування будівництва нової гілки аміакопроводу у напрямку ПрАТ «Сєвєродонецьке Об’єднання Азот», який входить до складу холдингу Ostchem Holding Limited (Остхем Холдінг Лімітед, Республіка Кіпр), що об’єднує хімічні підприємства олігарха Фірташа Д.В.

Будівництво додаткової гілки аміакопроводу на фоні необхідності виконання невідкладних завдань щодо модернізації, переоснащення, поточного технічного обсуговування та вирішення системних питань підвищення рівня безпеки експлуатації магістрального аміакопровода, є завідомо збитковим, коштовним та довгостроковим проектом, що не несе практичної цінності для хімічної інфраструктури України.

При цьому, як зазначають наші джерела Двойнос взагалі не планує здійснювати реальне будівництво аміакопроводу, а має на меті привласнити кошти ДП “Укрхімтрансаміак”, в тому числі, в інтересах своїх роботодавців через “схеми проектування”. Так, орієнтовно тільки на розробку проекту та проведення попередніх досліджень планується витратити від 100 до 250 млн грн із бюджету державного підприємства.

Необхідно зазначити, що дану безглузду ідею активно нав’язує людина, завдяки якій ДП “Укрхімтрансаміак” на даний час має колосальні безнадійні збитки від невиконаних контрактів щодо проектування,  укладених за таким же принципом з ДП УкрДІАП. Однак, ця людина за наданими співробітниками держпідприємства даними – Тимочко С.С. нещодавно терміново звільнився з ДП “Укрхімтрансаміак” та розпочав переховуватися у зв’язку із активною фазою розслідування правоохоронними органами справи щодо незаконної приватизації магістрального нафтопродуктопроводу.

Прикро, що в нашій державі роками нічого не змінюється. За гучними лозунгами про світле майбутнє нам впарюють чергових “Двойносів”, які інтенсивно і завзято розграбовують державне майно за старими схемами.

Особисто мені не байдужа доля стратегічного державного підприємства, а тому ми продовжимо спостерігати за діяльністю ДП “Укрхімтрансаміак” і освітлювати ситуацію, що склалась з різних сторін.

Якщо у наших читачів є відомості щодо нових пригод Двойноса Вадима чи його шахрайського оточення просимо надсилати їх на нашу електрону скриньку [email protected] будемо дуже вдячні і раді її опублікувати.

Країна повинна знати свої героїв!

Проверьте

Руководство Бычкова приводит к фатальному краху завода «Антонов»

Последние пять месяцев среди трудового коллектива завода «Антонов» сложилось устойчивое мнение, что назначение в ноябре …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *