За інформацією Всесвітньої організації з охорони здоров’я, наразі науковці вже проводять тестування на людях 17 потенційних вакцин від коронавірусу. Найперспективнішою вважається вакцина AZD1222, розроблена Оксфордським університетом, повідомляє DW.
Утім, навіть якщо клінічні дослідження цих вакцин завершаться невдало, ВООЗ все одно налаштована досить оптимістично. «У нас є широкий конвеєр із чотирма різними типами вакцини», — сказала експертка ВООЗ з досліджень та розробки Ана Марія Енао-Рестрепо.
Вищезгадувана AZD1222 першою вступила в третю фазу клінічних досліджень, що означає, що її випробовують на більшій кількості людей для з’ясування її безпечності для людей. Ще п’ять потенційних вакцин перебувають у другій фазі випробувань, коли дослідження проводяться на меншій кількості людей з конкретними захворюваннями. В першій фазі зазвичай вакцини тестуються на здорових людях — для перевірки безпечності.
У Німеччині проводять перші клінічні випробування вакцин виробництва компанії Biontech в Майнці та CureVac в Тюбінгені. В США також займаються розробкою потенційних вакцин. Як заявив президент країни Дональд Трамп, три з них мають великий потенціал. «Три виглядають справді дуже добре. Ми думаємо, що скоро отримаємо їх», — заявив американський лідер.
Поки науковці не можуть передбачити, чи буде якась вакцина доступною до кінця цього року. Зазвичай на розробку вакцини потрібно від 10 до 15 років, втім глобальна пандемія коронавірусу стала причиною безпрецедентних зусиль фармацевтичних компаній та дослідників по всьому світу для розробки вакцини проти нього.
Нагадаємо, раніше група ІС писала про те, що робить НАТО, аби зупинити пандемію.
Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.