Провокована Російською Федерацією тема Волині найближчим часом буде каменем спотикання у відносинах між Україною та Польщею. Про це пише доктор історичних наук Оксана Каліщук для видання «День».
Упродовж багатовікової історії між сусідніми народами бувало різне. «Саме тому історичний діалог між українцями і поляками є найважчим і найзапеклішим, а дражливі питання минулого наздоганяють українське і польське суспільства», – констатує Оксана Каліщук.
Вона зазначає, що чи не головною в історичному плані була, є і найближчим часом буде «тема Волині». Суперечки довкола цього питання уже традиційно стають каменем спотикання у міждержавних та міжнаціональних відносинах.
Адже, як твердить історик Богдан Гудь, від поділів Речі Посполитої, коли Правобережна Україна, і Волинь зокрема, потрапили до складу Російської імперії, формувалися українсько-польські конфлікти, апогеєм яких стали події 1943-1944 років.
Оксана Каліщук нагадує, що «у відносинах Києва і Варшави впродовж багатьох століть тінню проглядається Москва». Як тоді, так і нині Кремль зацікавлений у підтриманні ворожнечі між Україною і Польщею, союз між ними абсолютно невигідний Росії.
Експерти не випадково твердили про російські провокації, які проглядалися у «війні пам’ятників», яка особливо загострилася саме з початком українсько-російської війни. За оскверненнями українських могил на горі Монастир у Верхраті, у Грушовичах, Радружі, Пікуличах та інших місцях простежувався іноді слабко прихований російський слід. Зрештою, згадка про «волинську різанину» в нещодавній статті президента Росії Володимира Путіна, присвяченій урокам Другої світової війни, є лише підтвердженням очевидного.
Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.