29 марта, 2022 6:32

Водолази силових структур України провели масштабні навчання. ФОТО і ВІДЕО

25 фахівців водолазної справи з відділів спеціальних дій трьох загонів Морської охорони та мобільного загону «Дозор» Держприкордонслужби взяли участь у традиційних щорічних навчаннях, повідомили у Держприкордонслужбі України.

Саме водолазний мультиструктурний тренінг під егідою антитерористичного центру СБУ із застосуванням спеціальних плавзасобів та військової авіації є одним з масштабніших та насичених за програмою та кількістю учасників. Протягом двох тижнів представники Державної прикордонної служби, Військово-Морських Сил, Сил спеціальних операцій Збройних Сил, Управління державної охорони України, Національної гвардії, а також спецпідрозділу «КОРД» та водної поліції відпрацьовували спеціальні вправи водолазної підготовки.

1 из 10

Звісно, що водолазів споріднюють певні загальні вміння та навички: орієнтування за сигналами, буксирування групи водолазів, прихований підхід до об’єкту, десантування у воду з повітря, обстеження підводних знахідок, надання первинної медичної допомоги у похідних умовах та інше. Але разом з тим, у кожної структури свої завдання і функції, своє призначення, а звідси, й свої особливості підготовки.

Тому, окрім загальної комплексної програми спільних заходів, в кожного підрозділу був ще й окремий план дій. Фахівці Морської охорони та мобільного прикордонного загону «Дозор» ретельно і відповідально відпрацьовували не просто пошук об’єктів під водою, а й вивчали особливості будови затонулого судна, що використовувалось як тренажер, на предмет можливого облаштування схованок, використання конструктивних особливостей підводної частини судна для прихованого перевезення заборонених предметів.

Окремою вправою було підняття затонулих об’єктів за допомогою спеціальних систем аварійного підйому та підйому великих предметів від 100 до 2000 кг, що отримані спецпідрозділом в рамках надання міжнародної технічної допомоги за Програмою EXBS від Державного Департаменту США. Адже ДПСУ розвиває міжнародну співпрацю, це стосується в тому числі і переозброєння та переоснащення спеціальних підрозділів для виконання завдань за стандартами ЄС та НАТО.

Під час виконання комплексу вправ бійці використовували і апарати із відкритою системою дихання, і бронежилети з позитивною плавучістю. Так само, як і у попередньому табірному зборі вірним супутником був і новий катер «Бріг-N-730», який нещодавно увійшов до складу підрозділу.

Важливо, що ці катери оснащені спеціальним трапом для підняття водолаза, що дозволяє проводити підводні огляди хоч на рейдових стоянках, хоч у відкритому морі до заходу судна в порт. А також є локатор бокового огляду, який дозволяє вишукувати об’єкти під водою.

Вперше прикордонники відпрацювали й десантування підрозділу із гелікоптеру, коли спочатку на воду викидається човен, а потім у без парашутний спосіб і самі бійці. А також спуск на човен у відкритому морі за допомогою спеціального спускового пристрою СУР.

Загалом, насиченою програмою тренінгів було передбачено і заняття з вогневої підготовки, і вправи з тактичної медицини, і фізична підготовка, — все те, що дозволяє спецпідрозділам тримати себе у відповідній формі.

«Такі водолазні збори представників різних відомств сприяють обміну досвідом, додатковому тренуванню, дозволяють зростати і вдосконалюватись у своїх вміннях і просто додають драйву у нашу повсякденну підготовку», — каже один з учасників зборів.

Всі бійці долучаються до виконання спеціальних завдань, дуже часто пов’язаних із небезпекою для життя, отже ніяких імен і персоналій, тільки досвід, практика, здобуття навичків і постійна готовність до дій.

Як повідомляла група «ІС», спецназ Військової служби правопорядку відпрацював евакуацію з ворожої території.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Проверьте

Добровольцы в России отказываются ехать на войну с Украиной

Не секрет, что Москва активно использует «добровольцев», чтобы решать свои военные проблемы. Например, их были …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *