17 сентября, 2021 3:18

Які країни отримали статус союзника США поза НАТО

Верховна рада не стала просити у Конгресу США надати Україні статус основного союзника поза НАТО: постанову авторства Олексія Гончаренка підтримали тільки 24 депутати. Від такого кроку парламент застерегла посол України в США Оксана Маркарова – за її словами, цей статус для країн, які не претендують на членство в Альянсі. Віцепрем’єр Ольга Стефанішина також назвала цей крок несвоєчасним і недалекоглядним в світлі нещодавно зустрічі президентів двох країн. «Слово і діло» пропонує подивитися, які держави і коли все-таки отримали статус союзника.

Статус союзника США поза НАТО мають 17 держав (станом на початок року). Крім того, переваги цього статусу є у Тайваню, але без офіційного визнання.

Першими статус союзника в кінці 80-х років отримали Ізраїль, Австралія, Єгипет, Японія і Південна Корея. У 1996-1998 роках такий статус отримали також Йорданія, Аргентина і Нова Зеландія.

У 2002-2004 року статус союзника поза НАТО Сполучені Штати надали Бахрейну, Філіппінам, Кувейту, Таїланду, Пакистану та Марокко. У 2003 році статус де-факто дали Тайваню.

У 2012 році статус надали Афганістану, в 2015-му – Тунісу, в 2019-му – Бразилії.

У Державному департаменті США перераховують такі переваги статусу союзника поза НАТО:

Нагадаємо, експерт-американіст Владислав Фарапонов писав про те, чи потрібен Україні статус основного союзника США поза НАТО.

Проверьте

Підземні сховища газу: скільки блакитного палива закачує Україна

На початку вересня регіони технічно були готові до старту опалювального сезону майже на 80%. Ця …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *