29 марта, 2022 7:11

Календар щеплень: від яких захворювань обов’язково вакцинують у різних країнах

Тема імунізації актуальна як ніколи, адже світ готується до масштабної вакцинації від COVID-19. В Ізраїлі стартувала національна кампанія з вакцинації від коронавірусу, першими щепитимуть медичних працівників. При цьому ніхто не скасовує рутинної імунізації за календарем. «Слово і діло» пропонує подивитись, скільки обов’язкових щеплень роблять у різних країнах світу.

ВООЗ дає свої рекомендації щодо вакцинації від певних захворювань дітей та дорослих. У кожної країни власний календар щеплень, наближений до вказівок організації. Ми поцікавились календарем щеплень в Україні, а також у Великій Британії, Німеччині, Чехії, Польщі, РФ та США.

В усіх перелічених країнах обов’язково роблять щеплення від DTP-IPV-HiВ (дифтерія, правець, коклюш, поліомієліт, гемофільна інфекція) протягом перших шести місяців життя та КПК (кір, паротит, краснуха) – після того, як дитині виповниться рік та, відповідно, коли настає час ревакцинації. Те саме стосується гепатиту В, від якого вводять препарат протягом року після народження дитини. Від гепатиту А обов’язково вакцинують лише в США.

Цікава ситуація із БЦЖ, це щеплення обов’язкове в країнах, що входили до сфери впливу колишнього СРСР. Так, у першу добу після народження від туберкульозу в Польщі щеплять усіх малюків, окрім тих, чиї батьки відмовилися. В Україні повинні робити робити щеплення на 3-5 добу життя немовляти. Також від туберкульозу імунізують дітей у РФ та Чехії (дітей із групи ризику).

Натомість у США і Німеччині від туберкульозу немає обов’язкового щеплення, а у Великий Британії – тільки у місцях поширення хвороби.

Майже дзеркальна ситуація із вакцинацією від ротавірусу – обов’язкова в США, Великій Британії, Німеччині, і необов’язкова – в Польщі, Чехії. Немає цього щеплення в календарі України та РФ.

В Україні не роблять обов’язкового щеплення від вітряної віспи, папіломавірусу людини, менінгококу та пневмококу.

Від грипу немає обов’язкової імунізації в Україні та РФ, а в Польщі – вона рекомендована дітям та літнім людям.

Від оперізувального лишаю вакцинують тільки у Великій Британії – щорічно людей після 70 років.

Раніше «Слово і діло» розбиралось, які вакцини розроблені світовими науковцями і чим вони відрізняються.

Також ми подивились, як українці робили щеплення проти грипу останні два роки та скільки доз вакцини планується закупити цього року.

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *