29 марта, 2022 7:12

Катастрофа MH17: як відбуваються судові слухання в Гаазі

У березні 2020 року в Окружному суді Гааги (Нідерланди) розпочався судовий процес у справі про катастрофу рейсу MH17 Малайзійських авіаліній. Нагадаємо, літак був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року із зенітно-ракетного комплексу «Бук», що належить збройним силам Росії. У результаті загинули всі 298 осіб на борту. «Слово і діло» пропонує подивитися, що сталося в суді за майже рік слухань.

У червні 2019 року Міжнародна слідча група, яка займається з’ясуванням причин катастрофи Boeing, назвала перших чотирьох підозрюваних:

У лютому 2020-го прокуратура Нідерландів висунула чотирьом фігурантам обвинувачення і викликала їх для слідчих дій. Очікувано, що ніхто відгукнувся, проте в судових засіданнях бере участь захист Пулатова. Він, своєю чергою, звинувачення заперечує: заявив, що не знав про наявність «Бука» у бойовиків і його транспортуванням не займався.

Слухання у справі MH17 почалися 9 березня минулого року, їхня підготовча стадія тривала до кінця листопада. За цей час в суді заслухали сторону обвинувачення і представили анонімних свідків (з числа колишніх бойовиків «ДНР»), а також вислухали сторону захисту.

Весь цей час захист Пулатова намагався затягти судовий процес. Спочатку адвокати заявляли, що дані в розслідуванні є недостовірними. Потім попросили перерву в слуханнях, щоб вивчити матеріали справи: вони зустрілися з Пулатовим у Росії, отримали додаткові відомості та їм потрібен час, щоб «зібрати повну картину подій».

Важливе рішення суд прийняв наприкінці підготовчої стадії: відхилив прохання сторони захисту дати додатковий час на розслідування альтернативних версій катастрофи літака.

Останні засідання суду у справі MH17 відбулися 1 та 8 лютого. Зокрема, суд дозволив долучити до справи звіти російського оборонного концерну «Алмаз-Антей» щодо технічної сторони розслідування катастрофи. Але при цьому суд відмовив російським експертам в допуску до уламків літака. Рішення з цього питання ухвалять після їхнього допиту.

Наступне засідання суду має відбутися 15 квітня, а слухання по суті почнуться 7 червня 2021 року. «Про розгляд справи по суті: в червні, як очікується, суд зосередить свою увагу на таких ключових питаннях, як зброя, якою був збитий літак, місце запуску ракети, роль чотирьох підсудних. Власне, на цьому будуть сконцентровані слухання», – розповів посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов. Засідання заплановані на весь рік, крім серпня, жовтня і грудня.

Нагадаємо, Україну не притягатимуть до відповідальності за незакритий авіапростір, оскільки влада не знала, що в липні 2014 року цивільна авіація була в небезпеці.

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *