У деяких країнах світу вже стартувала вакцинація проти коронавірусу. Україна поки що тільки підписала технічні документи в рамках ініціативи COVAX про надання 8 млн доз вакцини. Препарат орієнтовно надійде до нас навесні 2021 року. Тим часом у Міністерстві охорони здоров’я розробили чотириетапний план вакцинації населення, який будуть оновлювати відповідно до реальної ситуації. «Слово і діло» розібралося, що передбачає план.
Відзначимо, що для вакцинації визначили кілька пріоритетних груп населення: медики, військові, старші люди, педагоги, люди з хронічними захворюваннями, а також ті, хто проживає в соцустановах.
Перший етап: січень-квітень 2021 року. Передусім вакцинують людей із критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусу, а також тих, хто виконує критичні функції в боротьбі з пандемією.
Другий етап: квітень-червень 2021 року. Вакцинують людей з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також тих, хто надає медичні послуги.
Третій етап: червень-вересень 2021 року. Вакцину отримають українці з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також громадяни, які виконують функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави.
Четвертий етап: з вересня 2021 року до березня 2022-го. Щепитимуть людей із підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусу і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави.
У Центрі громадського здоров’я зауважили, що в 2021-2022 роках хочуть охопити вакцинацією мінімум 50% населення України (близько 20 млн осіб).
Нагадаємо, в державному бюджеті на наступний рік закладені кошти на придбання близько 4 млн доз вакцини від коронавірусу.
На інфографіці «Слово і діло» можна подивитися, які обов’язкові щеплення роблять у різних країнах світу.