17 марта, 2022 10:43

Загроза російського вторгнення: які країни закликали своїх громадян покинути Україну

Президент США Джо Байден кілька днів тому закликав американців терміново залишити Україну через ризик вторгнення Росії, яке може статися буквально «будь-якої миті». Крім того, США вирішили евакуювати своє посольство з Києва. Інші країни, наслідуючи цей приклад, і на тлі дуже напруженої ситуації, одна за одною закликають своїх громадян виїхати з України. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

Джо Байден кілька днів тому звернувся до американців із закликом терміново залишити територію України. «Ми маємо справу з однією з найбільших армій у світі. Це зовсім інша ситуація і все може швидко вийти за межі здорового глузду», – заявив президент США. Він зазначив, що у разі вторгнення Росії Америка не спрямовуватиме свої війська в Україну, щоб евакуювати громадян: «Це світова війна, коли американці та Росія починають стріляти одне в одного».

Утім, як розповіли у Держдепі, значна частина громадян США вирішила залишитися в Україні, незважаючи на рекомендації уряду.

Також США планують у найближчі два дні евакуювати посольство з Києва до Львова.

Деякі країни також почали евакуювати співробітників своїх посольств із української столиці, серед них – Австралія, Велика Британія, Японія, Ізраїль, Канада та інші.

Загалом понад 40 країн світу закликали своїх громадян залишити Україну через напружену ситуацію та ризик ескалації. Це більшість європейських країн, а також Австралія, Ірак, Йорданія, Канада, Кувейт, Марокко, Мексика, Нова Зеландія, Палестина, Саудівська Аравія, Японія, Сингапур.

Влада Південної Кореї взагалі заборонила своїм громадянам поїздки в Україну. Корейці, які вже перебувають в Україні, мають її негайно покинути.

Відносний спокій зберігають Словаччина та ОАЕ: країни закликали громадян лише утриматися від поїздок до України.

У Греції заявили, що не планують евакуювати дипломатів чи їхні сім’ї, і закликали громадян лише бути обережними у нашій країні. З аналогічною рекомендацією виступив і Китай.

Нагадаємо, посол Британії Мелінда Сіммонс та голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас залишаються в Україні та не планують евакуюватися.

Євросоюз не має наміру закривати свої дипломатичні представництва у Києві.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *