15 марта, 2022 12:45

Комісія з питань правової реформи презентувала основні положення проекту Стратегії судової реформи

Свою роботу продовжує триденний Всеукраїнський форум «Україна 30. Розвиток правосуддя», присвячений реформі правосуддя. Зокрема, презентувала свої основні напрацювання Комісія з питань правової реформи.

Читайте також: Відновлення роботи ВККС та удосконалення процедури добору членів ВРП, – Зеленський озвучив першочергові пріоритети судової реформи

Сергій Іонушас, голова Комісії з питань правової реформи, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, презентував основні положення доопрацьованого проекту Стратегії сталого розвитку судової системи на найближчі п’ять років.

За його словами, запропоновані Стратегією заходи дозволять вже до кінця року відновити роботу ВККС, а також завершити процедури добору кадрів та кваліфікаційного оцінювання суддів. Важливим питанням також є удосконалення процедури добору членів Вищої ради правосуддя.

Іншим блоком питань є удосконалення існуючої територіальної системи місцевих судів, забезпечення зручного доступу громадян до здійснення правосуддя.

Не менш важливим, за словами Сергія Іонушаса, є запровадження інституту суду присяжних, а також покращення функціонування Верховного Суду. Зокрема мова йде про вдосконалення інституту зразкової справи та визначення процесуальних механізмів забезпечення Верховним Судом єдності судової практики у справах, які, серед іншого, не підлягають касаційному перегляду.

Важливим також є запровадження додаткових механізмів упередження зловживання сторонами процесуальним правами.

Серед пріоритетів також — повноцінне запровадження роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності. В рамках цього проекту, за словами спікера, планується запровадження пілотного проєкту «суд у смартфоні».

Створення ІР суду є найважливішим елементом побудови в Україні нової комплексної правової системи у сфері інтелектуальної власності.

Окремим блоком в проекті Стратегії мовиться про Конституційний Суд України.

Після затвердження Стратегії, буде підготовлено план дій з конкретними строками впровадження та законодавчими кроками.

Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, зазначила що спільна візія щодо подальшої судової реформи важлива для України та її міжнародних партнерів. Довіра до правосуддя, ефективна судова система — запорука незалежності України. А зараз ми маємо унікальний шанс — політичну волю та готовність влади до трансформацій. Вона закликала присутніх до обговорення Стратегії.

Михайло Буроменський, заступник голови Комісії з питань правової реформи, глава делегації України в Групі держав Ради Європи проти корупції (GRECO), додав, що фактично завершена робота над проектом нового кримінального законодавства. Детальніше про це буде поговорять завтра.

Зосередив увагу спікер і на удосконаленні юридичної освіти. Зокрема, розповів про підготовку законопроекту про академічну доброчесність.

Інший важливий документ стосується деокупації та реінтеграції окупованих територій на Донбасі і в Криму.

«Ми вже виконуємо певні завдання, які закладені в самій Стратегії. Парламентські комітети уже працюють над імплементацією стратегічних ідей»,- запевнив Андрій Костін, голова Комітету ВРУ з питань правової політики.

Зокрема, завтра парламент має розглянути доопрацьований законопроект № 3711.

Пан Костін запевнив, що йому відомо про всі складнощі роботи судів. Кількість суддів на 100 тис. населення складає близько 12, що в чотири рази менше ніж в європейських країнах.

«Кожного тижня ми спостерігаємо випадки прийняття сумнівних судових рішень. І, на жаль, таких рішень щоразу більшає. Судова влада має взяти на себе відповідальність за дії колег суддів, які ганьблять своїми діями усю судову систему. Такі судді мають йти з цієї судової системи. Це саме та відповідальність, яка дозволить суспільству відчути довіру і справедливість», — переконаний Андрій Костін. «Я за самоочищення», — резюмував він.

Стратегія, яка буде затверджена Указом Президента України, стане певним дороговказом як для уряду, так і парламенту.

Проверьте

Красивые поздравления на 8 марта в стихах, открытках и прозе

Вот и наступил один из самых ожидаемых и прекрасных весенних праздников – Международный женский день …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *