22 января, 2024 19:19

Набрав чинності закон про Бюро економічної безпеки: коли орган запрацює повноцінно

25 березня набрали чинності основні положення Закону України № 1150-IX “Про Бюро економічної безпеки України”, який парламент прийняв на засіданні 28 січня.

Новий центральний орган виконавчої влади протидіятиме правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави, а також має замінити податкову міліцію, яка ліквідується.

Відповідно до покладених завдань Бюро економічної безпеки України виконує:

правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції.

Координувати та спрямовувати діяльність органу буде Кабмін. Директор Бюро економічної безпеки України призначатиметься на посаду Кабінетом Міністрів України за поданням прем’єр-міністра за пропозицією комісії з проведення конкурсу.

Основні завдання Бюро економічної безпеки:

виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних; оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення; забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави; виявлення та розслідування правопорушень, пов’язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги.

Бюро економічної безпеки України матиме безпосередній, у тому числі автоматизований, доступ до:

автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків (баз) даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, державних, у тому числі урядових, засобів зв’язку і комунікацій, мереж спеціального зв’язку.

Окрім детективів Бюро, там також працюватимуть аналітики – особи зі спеціальним званням Бюро економічної безпеки України, основним завданням яких є здійснення кримінального аналізу.

Кандидати на посади в Бюро економічної безпеки України, що передбачають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, за їхньою згодою проходять психофізіологічне опитування із застосуванням поліграфа.

З дня оголошення Кабінетом Міністрів України про початок діяльності Бюро економічної безпеки України, але не пізніше ніж через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом, набирають чинності такі положення (не пізніше 25 вересня 2021 року):

виключення повноважень Служби безпеки України щодо розслідування корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки, ліквідація спеціальних підрозділів по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю СБУ, спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю; заміна в законодавстві слів “податкова міліція” на “Бюро економічної безпеки України”; посадові особи Бюро зможуть отримувати інформацію з Єдиного державного реєстру транспортних засобів; Бюро економічної безпеки України стане суб’єктом, який безпосередньо здійснює боротьбу з тероризмом у межах своєї компетенції.

Не пізніше шести місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити ліквідацію Державної фіскальної служби України.

Крім того, ми раніше писали, що згідно з Законом № 1156-IX не пізніше 6 місяців з дня набрання чинності законом про Бюро наберуть чинності такі норми:

про виключення з Податкового кодексу розділу про податкову міліцію і норм про її повноваження; про заборону брати участь і проводити перевірки підприємців з питань оподаткування органам Служби безпеки України, Національної поліції, прокуратури, інших правоохоронних органів та їх службових (посадових) осіб.

Проверьте

Дисонанс: "Голос" йде в розкол

Головна — Політика — 23 березня 2021, 16:46 Дисонанс: «Голос» йде в розкол Обмін взаємними …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *