29 апреля, 2024 5:31
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Пленум ВС просить КСУ перевірити конституційність положеннь закону щодо перевірки членів ВРП

Сьогодні (8 вересня 2021 року) Пленум Верховного Суду вирішив внести до Конституційного Суду України конституційне подання, щодо перевірки на конституційність окремих положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» відносно роботи Етичної ради по перевірці на доброчесність членів Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, що розгляд відповідного звернення Вищої ради правосуддя з ініціативою внести конституційне подання, Пленум ВС розпочав 17 вересня 2021 року. Тоді Пленум ВС оголосив перерву в засіданні за для завершення переговорів з Офісом Президента України, представниками Верховної Ради України та послів держав «Великої сімки».

За словами Голови ВС Валентина Данішевська, протягом трьох тижнів було проведено три засідання, на яких представники судової влади та суддівського самоврядування намагалися зменшити рівень недовіри та вибудувати подальші кроки для досягнення мети судової реформи без руйнівних наслідків і шкоди для здійснення правосуддя судами.

«Я не можу сказати, що це були безуспішні переговори. Нам вдалося переконати партнерів в тому, що судова влада не перешкоджає реформі і що Рада суддів України обере наших представників до Етичної ради» — зазначила Валентина Данішевська.

 

Голова ВС підкреслила, що необхідність внесення відповідного звернення до КСУ базується на тому щоб убезпечити судову реформу від порушень Конституції України і  для того щоб її результати не були зруйновані в майбутньому.

«Для мене цей крок є обов’язком Верховного Суду. Вважаю що він потрібний для тих, хто буде впроваджувати цю судову реформу і  щоб у них не було спокуси порушити норми Конституції. Для того щоб кожна дія Етичної ради не оскаржувалася до суду і ми не взяли в свої руки скасування рішень які будуть прийматися без врахування вимог Конституції України. Також це необхідно для суддів усіх судів, щоб судова влада була непорушною. Ми не можемо допустити щоб хоча б на день зупинилася діяльність одного із наших органів» — зауважила Голова ВС.

Також Валентина Данішевська звернула увагу, що подання до КСУ базується на 4 позиціях, а саме:

забезпечення стабільності роботи Вищої ради правосуддя (убезпечення від того щоб вона перестала бути спроможною виконувати свої функції) щодо неможливості повторного оцінювання суддів щодо унеможливлення звільнення членів органів судової влади і врядування законами забезпечення прийняття рішення відповідно до Конституції України із забезпеченням незалежності судової влади.

Слід зауважити що не всі судді ВС розділяли позицію про необхідність внесення такого подання.

Проте більшістю голосів («За» — 129, «Проти» — 15» Пленум ВС проголосував за внесення подання конституційного подання, в якому просить Конституційний Суд України перевірити на відповідність статтям 8, 19, 126, 131 Конституції України:

частину 23 статті 9-1, абзаци 11, 12 та 13 пункту 23-1 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя»; абзаци 1, 6 та 9 пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя».

Проверьте

Велика Палата Верховного Суду розглядатиме справу щодо оскарження Указу Президента, яким скасовано призначення судді КСУ 17 листопада 2021 року

Велика Палата Верховного Суду ухвалою від 7 жовтня 2021 року призначила до розгляду апеляційну скаргу …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *