27 марта, 2024 21:55
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Президент доручив прискорити виконання судових рішень і підвищити кваліфікацію суддів

Завдання забезпечити право на справедливий суд викладені в Національній стратегії у сфері прав людини. Президент затвердив стратегію Указом № 119/2021.

Стратегія направлена в тому числі на те, щоб кожен в Україні мав доступ до:

справедливого та ефективного судового розгляду незалежним і безстороннім судом; ефективних механізмів виконання судових рішень.

Президент доручив забезпечити:

інклюзивність та доступність судового процесу; незалежність та безсторонність суду відповідно до міжнародних, у тому числі європейських, стандартів, практики Європейського суду; ефективне судочинство у розумні строки, з урахуванням вимог статті 6 Конвенції та практики Європейського суду; належний професійний рівень суддів через систему їх добору та підвищення кваліфікації; доступність безоплатної правової допомоги; виконання судових рішень у розумні строки; систему позасудових засобів захисту прав людини, альтернативних способів вирішення спорів, зокрема медіації.

Чи виконані ці завдання, перевірятимуть за такими показниками:

Ефективність розгляду справ: частка розглянутих справ; загальна тривалість перебування справ та матеріалів у судах; частка справ, розглянутих із порушенням строків (у розрізі інстанції та спеціалізації); частка судів, доступних для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Інформаційна доступність суду, у тому числі частка судів, у яких забезпечена інформаційна доступність для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Рівень довіри громадян до суду. Рівень обізнаності громадян щодо права на безоплатну правову допомогу. Частка центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які інформаційно та архітектурно доступні для осіб з інвалідністю та інших маломобільних. Значення показників «7. Цивільне правосуддя», «8. Кримінальна юстиція» Індексу верховенства права (The Rule of Law Index). Цей проект охоплює 128 країн та юрисдикцій та базується на опитуваннях домогосподарств, юристів та експертів. Верховенство права вимірюється за вісьмома факторами: обмеження державних повноважень, відсутність корупції, відкритий уряд, основні права, порядок та безпека, регулювання законодавства, цивільне правосуддя та кримінальне правосуддя.

Проверьте

Розділяй і володарюй: навіщо "Слуги" "обрізають" МВС

Головна — Політика — 23 липня 2021, 10:00 Розділяй і володарюй: навіщо «Слуги» «обрізають» МВС …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *