29 марта, 2022 1:21

Експертно-криміналістичний центр МВС підтвердив обґрунтованість "Роттердам плюс" – адвокатка

Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ підтвердив, що в період дії формули «Роттердам плюс» український ринок вугілля залежав від імпорту й імпортна альтернатива була виправданою для визначення його ціни. Про це у своїй колонці для видання «Обозреватель» повідомила адвокатка Наталія Дригваль, оприлюднивши копію висновку інституту судових експертиз.

«Імпортна альтернатива для встановлення цін на вугілля є виправданою як методика, що дає цінові орієнтири учасникам ринку і знижує суб’єктивний фактор. Це підтверджують низка експертиз і досліджень, зокрема Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та глобальної асоціації Euracoal», – повідомила адвокатка.

Згідно з висновком експертно-криміналістичного центру МВС, принципу імпортної альтернативи не використовують тільки в тому разі, якщо на ринку є профіцит товару і рівень собівартості «кінцевого» виробника, який постачає продукцію на внутрішній ринок, нижчий за імпортну альтернативу.

«За підсумком дослідження встановлено, що попиту не задовольняло внутрішнє виробництво в період дії формули [«Роттердам плюс»]», – ідеться в копії висновку експертно-криміналістичного центру МВС.

Собівартість більшості шахт України вища за імпортний паритет у зв’язку зі складними гірничо-геологічними умовами та хронічним недоінвестуванням, зазначили експерти.

Формула «Роттердам плюс» діяла для розрахунку вартості вугілля під час встановлення прогнозу вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу було скасовано 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля й електроенергії для промисловців зросла.

10 липня за дорученням Офісу президента України і за посередництва Міністерства енергетики державна компанія «Центренерго» уклала контракт на купівлю українського вугілля за ціною імпортного паритету, розрахованою за формулою «Роттердам плюс».

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою «Амстердам плюс». Уряд Олексія Гончарука ввів, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *