16 апреля, 2024 16:33
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Копія відеозапису на диску є допустимим доказом – ККС ВС

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду пояснив, чи може диск із відеозаписом, який є копією, бути визнаним допустимим доказом.

Суть справи

Захисник засудженого за частиною другою ст. 121 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років у касаційній скарзі просив скасувати судові рішення, вказавши, зокрема, що диск з відеозаписом та протокол його огляду є недопустимими доказами, оскільки диск є копією, що не дозволяє встановити його технологічні властивості (ознаки монтажу, порушення безперервності запису, стирання, обрізання тощо), сам відеозапис отримано не в законний спосіб, оскільки не було дотримано вимог статей 159, 164, 234 – 236 Кримінального процесуального кодексу України.

Висновок ККС ВС (постанова від 19 серпня 2021 року у справі № 756/8124/19)

Касаційний кримінальний суд ВС відхилив доводи захисника щодо недопустимості доказів та зазначив таке:

Згідно із частиною першою ст. 99 КПК документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об’єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати, зокрема, й матеріали:

фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації (у тому числі електронні).

Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов’язані надати суду оригінал документа.

Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа – його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.

Відповідно до ст. 7 Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» у випадку зберігання інформації на кількох електронних носіях кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.

Матеріальний носій – лише спосіб збереження інформації, який має значення тільки коли електронний документ виступає речовим доказом. Головною особливістю електронного документа є відсутність жорсткої прив’язки до конкретного матеріального носія. Один і той же електронний документ (відеозапис) може існувати на різних носіях. Усі ідентичні за своїм змістом примірники електронного документа можуть розглядатися як оригінали та відрізнятися один від одного тільки часом та датою створення.

Долучені до матеріалів провадження як речові докази CD-диски з відеозаписами обставин подій були виготовлені у зв’язку з необхідністю надання інформації, яка має значення у кримінальному провадженні та є самостійним джерелом доказу, похідним від інформації, що зберігається на комп’ютері в електронному вигляді у виді файлів.

Таким чином, записаний на оптичний диск – носій інформації електронний файл у вигляді відеозапису є оригіналом (відображенням) електронного документа.

Проверьте

“Карманный расследователь Барбула”: одиозная журналистка Величко попала в очередной скандал

С начала сотрудничества с интернет-изданием Mind.ua украинская журналистка Любовь Величко одно за другим скармливает украинцам …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *