На Львівщині оголосили штормове попередження
Упродовж трьох днів на території Львівської області можливі сильні зливи, шквали 17-22 м/с та град. Очікується підйом рівнів води на річках басейнів Сяну та Дністра.
Про це повідомляє прес-служба ДСНС у Львівські області.
За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометрології, на території Львівської області 11 липня у другій половині дня грози, місцями сильні зливи, під час гроз подекуди шквали 17-22 м/с та град. Окрім того, впродовж 12 та 13 липня на річках басейнів Сяну та Дністра у Львівській та Івано-Франківській області очікується підйом рівнів води на 0,3 – 1,3 метра над рівнями, які були зафіксовані станом на 08:00 ранку 10 липня. Також ситуація може загостритися у Самбірському районі області, де можливий початковий вихід води на заплаву поблизу села Луки.
“Подібне попередження у нас вже було минулого тижня, – розповів журналістці Еспресо головний фахівець прес-служби ГУ ДСНС України у Львівській області Ігор Курус.
– Втім рівень води відтоді впав. Станом на сьогодні все залежатиме від кількості опадів і їх місця: будуть поодинокі опади, чи розсіються по області”. Рятувальники просять мешканців бути пильними та розважливими. Наголошують на правилах безпеки під час негоди. “Якщо під час грози людина опинилася на відкритій місцевості – потрібно сховатися, аби не спровокувати попадання блискавки, – підсумовує Ігор Курус. – Не ховатися під великими і розлогими деревами, а знайти прихисток в будівлі. Можна сховатися в автомобілі. В жодному разі не продовжувати відпочинок на воді, адже водойма притягує блискавку”. Це не перші шквальні опади на Львівщині.
Читайте также: Священник переробляв стартові пістолети на бойові і продавав їх на Львівщині, – МВС
Нагадаємо, гроза завдала лиха львівським селам ще наприкінці минулого місяця. Відтак 23 червня та 4 липня від негоди постраждали Стрийський, Старосамбірський та Жидачівський райони. Тоді розлилася річка Турянка у селі Зарічне Стрийського району та річка Катинка, що на Старосамбірщині. Було підтоплено сотні житлових будинків, присадибних ділянок, криниці та дороги. Нині ці райони залишаються під найбільшою загрозою.