На тлі напруженої ситуації поблизу українського кордону та підвищеної загрози вторгнення Росії опозиційні сили у Верховній раді активно піаряться на темі національної безпеки та оборони. «Слово і діло» вирішило підрахувати, скільки законопроєктів із оборони було зареєстровано у парламенті IX скликання та як їх підтримували фракції та групи.
На розгляд Верховної ради було подано 92 законопроєкти з національної безпеки та оборони.
Закони з оборони та нацбезпеки в середньому підтримали:
«Опозиційна платформа» неохоче голосує за закони з оборони – фракція дала лише 1,6% голосів.
«Слуги народу» приєдналася до розроблення 57 законопроєктів із нацбезпеки та оборони, 16 із них уже стали законами, ще один готується на підпис.
«Голос» брав участь у розробленні 23 законопроєктів із оборони, 4 стали законами, один готується на підпис. Депутати від «Батьківщини» приєдналися до створення 22 оборонних законопроєктів, 2 із них уже стали законами.
Фракція «Європейська солідарність» причетна до створення 20 законопроєктів, 4 стали законами, ще 2 готуються на підпис.
Група «За майбутнє» приєдналася до написання 16 законопроєктів (2 стали законами), група «Довіра» – 11 законопроєктів (один став законом).
Члени фракції «Опозиційна платформа – За життя» стали співавторами 10 законопроєктів із оборони, один із них став законом.
Нагадаємо, на інфографіці «Слово і діло» можна подивитися, чиїми голосами у Раді ухвалювалися закони під час шостої сесії.
Які слова під час виступів у парламенті найчастіше вживали лідери фракцій та груп, дивіться тут.
Також ми писали, скільки законів авторства нардепів, уряду та президента Зеленського ухвалювали на кожній сесії.
@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло» Підписатися