Головою НСЗУ може стати заввідділенням столичної лікарні швидкої допомоги
Завідувач відділенням невідкладної терапії Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Красюк претендує на посаду голови Національної служби здоров’я України. Вчора, 26 травня, Красюк подав декларацію кандидата на дану посаду.
Термін подання документів на повторний конкурс на голову Національної служби здоров’я України продовжили до середи, 27 травня.
Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 25 травня. Згідно з декларацією, Красюк має чверть батьківської квартири у Києві, інша нерухомість належить його дружині.
Це дві квартири у столиці на 98 та 40 “квадратів”, гараж у Києві, по 50% житлового будинку та земельної ділянки у Пологах Васильківського району Київської області і третина ще однієї квартири у Києві. Красюк володіє автомобілем Suzuki Grand Vitara 2011 року випуску, вартість якої у декларації дещо занижено (вказано 210 тисяч гривень проти фактичних 300, – ред.).
Заощаджень у лікаря немає. За минулий рік він заробив лише 146 тисяч 767 гривень за місцем роботи – у Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Та попри те, що Красюк – терапевт вищої кваліфікаційної категорії зі стажем у 18 років, шансів отримати посаду у нього дуже мало, адже було суттєво обмежено коло тих, хто може податися. Кваліфікаційні вимоги до кандидатів висунули такі: – ступінь вищої освіти — не нижче магістра. – загальний стаж роботи — не менше семи років; – досвід роботи на посадах державної служби категорії “А” чи “Б” або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування або досвід роботи на керівних посадах у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення — не менше трьох років. – вільне володіння державною мовою. – володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи (англійська та/або французька).
Читайте также: Призначена права рука голови ДПС Любченка
Таким чином, наразі на конкурс може податися лише держслужбовець. Адже закону про фінансові гарантії медичного обслуговування населення немає трьох років: його ухвалили лише восени 2017 року, тому багато фахівців не можуть мати досвіду три роки й відповідно — податися на конкурс.
Раніше Міністр охорони здоров’я Степанов відхилив усі три кандидатури на голову Національної служби здоров’я України, які пройшли до фіналу конкурсу. Тепер голову НСЗУ можуть обирати без конкурсу, шляхом укладання контракту про проходження державної служби згідно з чинним законодавством. Кандидатами на посаду були в. о. очільника НСЗУ Оксана Мовчан, заступниця голови НСЗУ Наталія Рябцева та директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський.
21 травня на пресбрифінгу Степанов пояснив своє рішення тим, що кандидати не підійшли за баченням та якостями. Довідка: НСЗУ – це орган, який створили у рамках медреформи у 2017 році. Він контролює всі виплати у сфері охорони здоров`я, обирає лікарні, які отримуватимуть гроші від держави, та контролює розподіл більш як 100 мільярдів гривень щороку на оплату послуг пацієнтів.