Хто такий Олексій Усачов, з яким воюють білоцерківські «тітушки»
Останнім часом у Білій Церкві відбуваються запеклі інформаційні бої. З одного боку – називають місцевого скандального політика Дмитра Киришуна, з іншого – активіста Олексія Усачова.
Ми вирішили розповісти про одного з учасників конфлікту, яким виявився такий собі Олексій Усачов. Як стало відомо з відкритих джерел, він народився у Дрездені у сім’ї військового, виріс у військовому містечку у Білій Церкві у багатодітній родині, батько – ліквідатор аварії на ЧАЕС, вертольотчик. Закінчив середню школу та економіко-правовий ліцей. Вищу освіту здобув у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті соціології та психології за спеціальністю психологія, паралельно навчався у ВІКНУ на кафедрі військової педагогіки та психології, входив до керівництва Курсантської ради та Студентського парламенту.
Під час навчання виступив засновником низки громадських організацій, студентських ЗМІ та творчої спілки «Літературний форум», організовував конкурси, фестивалі та концерти, співпрацював з УНІАН та займався соціологічними дослідженнями та брав участь у виборчих кампаніях.
Підприємницьку діяльність починав під час навчання з продажу, ремонту та підключення мобільних телефонів, торгівлі аксесуарами у Пасажі на Хрещатику, в приміщенні Федерації кікбоксингу України. Загалом, демонстрував вкрай високу активність. Після завершення навчання заснував та працював керівником низки комерційних структур, займався рекламною та видавничою діяльністю, очолював громадські організації, видання та інформаційні агентства і тривалий час працював парламентським кореспондентом. На державному телеканалі УТР багато років координував роботу щотижневої аналітичної програми. Організовував та модерував діяльність низки дискусійних клубів для політологів, журналістів, політиків та експертів.
Був активістом Сумського, Житомирського та Вінницького земляцтв у місті Києві, які у різний час очолювали міністр АПК Сергій Мельник, народні депутати та губернатори Житомирщини Сергій Рижук та Павло Жебрівський, керівник Мостобуду нардеп Володимир Продивус, голова Нацбанку Володимир Стельмах, народний депутат Олег Зарубінський голова ДАК «Хліб України» Іван Рішняк та голова Печерської РДА Анатолій Коваленко.
Пізніше опинився у парламенті вже у якості помічника нардепа. Працював у Комітеті Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності помічником-консультантом народного депутата України Володимира Мойсика, який зараз працює суддею Конституційного Суду України, а до депутатства був суддею Верховного Суду.
У 2006 році виступив одним із співзасновників Всеукраїнської громадської організації «Український клуб», головою наглядової ради якої були тодішній міністр юстиції Микола Оніщук.
Починаючи з 2008 працює політичним консультантом, організовує і супроводжує виборчі кампанії. Чимало виступав нцентральних телеканалах 112, NewsOne, регіональному телеканалі КИЇВ та радіо ЕРА в якості політичного коментатора.
У 2009 році спільно з письменником Романом Кухаруком та політологом і політтехнологом Костянтином Бондаренком створив аналітичний центр «Інститут української політики».
Читайте также: Стефанчук заявив, що стратегічний курс України в ЕС та НАТО може бути переглянутий
Багато років громадські організації, які очолював Олексій Усачов вели спільні проекти з Асоціацією міст України та Міжнародним центром національного відродження імені Степана Бандери.
У часи роботи Петра Порошенка міністром закордонних справ Усачов був членом Громадської Ради при МЗС, співпрацював з представниками держави Ізраїль.
У 2016 році працював радником Голови Київської ОДА, а у 2017 році виступив ініціатором створення регіонального інформаційного агентства «Моя Київщина». Видає газету «Слово і Діло» з тематичним вкладками «Київська земля», «Столичний регіон» та «Моя Київщина». З 2018 року з колегами заснував проект щорічного рейтингу «ТОП-100 впливових людей Київщини».
Одружений, разом з дружиною виховують чотирьох дітей.
За інформацією з відкритих реєстрів володіє нерухомістю у столиці та передмісті Києва і земельними ділянками на Київщині.
За інформацією з баз МВС та страхових компаній, пересувається на автомобілях Range Rover, Nissan Patrol, VW Transporter, BMW 3, Mitsubishi Lancer, Mercedes S300, Niva, мотоциклі Honda TransAlp (транспорт оформлений на прибалтійські фірми або інших людей). Як повідомляють джерела серед політичної тусовки у кулуарах парламенту, у різні часи співпрацював:
з головою Печерської РДА Анатолієм Коваленком, віце-прем’єром Раїсою Богатирьовою, віце-спікером парламенту Степаном Гавришем, народним депутатом Євгеном Сусловим та його батьком — аграрним магнатом зі Сквири, міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком і особливо з його першим заступником Дубовиком, міністром транспорту Леонідом Костюченком та АсМАП, віце-прем’єром Олександром Вілкулом, нардепами Ельбрусом Тедеєвим, Олександром Герегою, Андрієм Сенченком та Едуардом Прутніком, заступником генерального прокурора Олександром Шинальським, міністром Іваном Ткаленком, а також головою Секретаріату Президента Віктором Балогою та міністром вугільної промисловості Віктором Тополовим, олігархами Костянтином Жеваго та Юрієм Косюком, міністром закордонних справ Володимиром Огризком також повідомляють про дружбу з братом Президента Ющенка Петром та активну співпрацю з його фондом «За помісну Україну» та Олександром Волковим — «директором парламенту» часів Кучми. Народний депутат Марченко називав Усачова людиною Князєва, хоча це ніяк не в’яжеться з дружбою Усачова з нардепом «нуріком» Нурулісламом Аркаллаєвим. Але це не єдині контакти з бандитами — Усачов умудрився засвітитись навіть на відео про мафіозі В»ячеслава Константиновського, з яким давно підтримує приятельські стосунки. І це крім того, що він під час навчання в КНУ дружив з чеченцями, які тоді тримали мережу НК Альянс, та осетинцями з мутного ресторану «Вавілон» в Будинку кіно. з нардепом Станіславом Аржевітіним, який тривалий час контролював Асоціацію українських банків, співпрацював по питанням Закарпаття, оскільки Усачов має родичів в рідному районі Аржевітіна та обоє мають тісні стосунки з родиною Ющенків з Юрієм Загороднім – першим заступником Адміністрації президента Кучми (керівником тоді був Медведчук) Усачов співпрацює та товаришує вже понад 15 років
Під час президентства Порошенка Усачов активно співпрацював з оточенням Гелетея, Грицака та Муженка. Цікавим є те, що кум Усачова є близьким родичем Онуфрія.
Ігор «Тополя» Мазур свого часу навіть робив окрему прес-конференцію в УНІАН щодо персони Усачова та його причетості до Врадієвської ходи та зв’язків з міністром Захарченком. Ця активність тоді закінчилась пшиком і Мазур сам змушений був подати у відставку з посади партійної організації УНА-УНСО через причетність до провокацій під час цієї ж Врадієвської ходи, а Усачов, як виявилось, всього-навсього спільно з соціологічною компанією «Рейтинг» в той час робив серію закритих соціологічних досліджень для МВС та контактував з керівництвом міністерства.
А компаньйон по бізнесу Роман Кухарук, з яким Усачов припинив співпрацю ще у 2013 році, під час Революції Гідності писав листи-доноси в СБУ та ГПУ щодо співпраці Усачова і ФСБ. Хоча це не підтвердилось, оскільки з початку 2000-х Усачов має тісні контакти з високопоставленими радниками американського посольства та посольства Німеччини в Україні.
В політичному русі починав в УСПП на той момент прем»єр-міністра Анатолія Кінаха ще в часи президентства Кучми у 2002 році та відповідно в Партії промисловців та підприємців, від якої засвітився під час виборчої кампанії у Білій Церкві ще у 2006 році. В той само час подружився з сім»єю екс-прем»єра Вітольда Фокіна. А по військовій лінії знаходився у тісних контактах та начальником генерального штабу часів Кучми Анатолієм Лопатою та з оточенням міністра оборони Олександра Кузьмука (який знаходився у родинних стосунках з генералом Жуковим — начальником ВІКНУ ім. Т.Г.Шевченка, де тоді навчався Усачов).
СЬОГОДНІ
Люди з близького оточення олігарха Жеваго пропонували висунути кандидатуру Усачова в мери ще у 2015 році, станом на 2020 рік Жеваго продовжує шукати прийнятну кандидатуру на посаду мера. Конфлікт між групами Жеваго та Хмельницького триває. Киришун іде на мера та вже отримує фінансування від Єфименка (група Хмельницького), а Жеваго (та пов’язана з ним білоцерківськ а група ТЕЦ) готові фінансувати виборчу кампанію Усачова.