30 марта, 2022 18:21

Полтавська аграрна академія стала небезпечним місцем

Полтавська аграрна академія стала небезпечним місцем

Цього не покажуть у новинах і на днях відкритих дверей. Але це стало реальною проблемою. Спроби суїцидів серед студентів, корупційні оборудки, нещасні випадки – це лише невеликий перелік подій, які стались тільки за останні два роки в Полтавській державній аграрній академії і потрапили до кримінальних хронік. 

У презентаційних роликах ПДАА неможливо розгледіти той занепад, у якому опинився навчальний заклад.

Але варто поїхати і побачити на власні очі. Вивіска з шаурмою затуляє назву закладу, репнуті клумби зустрічають біля прохідної.

 

Колись величну будівлю, де ще навчався Симон Петлюра, перетворюють на хату-мазанку. Це неподобство падає перехожим на голови – цим боком академія виходить на вулицю Сковороди. Можливо, це – найкращий бік, але тоді страшно уявити, що там всередині. Зверніть увагу – у жодному відео вуз не показує свої навчальні корпуси зсередини так, щоб їх можна було роздивитися. Повз деякі камера «пролітає» так швидко, щоб ніхто не встиг нічого побачити.

 

Головний напис не міняли з часів Радянського союзу. Мабуть, чекають на сувору українізацію – коли вона впаде разом з частиною фасаду.

 

Пару років тому користувач Irina Sirkova розмістила на своєму YouTube-каналі відео – зняла умови проживання у гуртожитку. Автор почала своє відео з того, що показала табличку на вході до приміщення — «Полтавська аграрна академія, підготовчий факультет для іноземних громадян». Зараз це відео видалене. 

А воно було красномовним – бруд, антисанітарія на кухні та у житлових приміщеннях гуртожитку. Дві брудні газові плити на давно неприбраній кухні зі сміттям, розтиканим по кутках і сотнями тарганів навколо. Звісно, що великою мірою у цьому винні самі мешканці, але ж куди дивиться адміністрація? Мабуть тому на ринку нерухомості серед клієнтів чи не найбільше студентів аграрки. Бо «вибирай не хату – вибирай сусіда». Не кожен хоче знаходитись у бруді і з сусідами, які то «на робіку зависають», то влаштують розгардіяж. 

Паркан, який оточує територію і гуртожитки, так звана «кремлівська стіна» теж руйнується. Якось по-блюзнірськи виглядає і те, що та частина паркану, де створили графіті-меморіал пам’яті загиблих за волю України… прикриває сміттєві баки.

До речі, ще про сміття – його так багато навколо (з боку провулку Шкільний його часто викидають прямо з вікон гуртожитків), що мабуть тому поруч відкрилась точка прийому вторсировини. Періодично безхатченки там влаштовують захаращення. Вікна деяких аудиторій виходять на ось це:

 

На завершення коротенького огляду (бо ще є багато інсайдів) – стан господарства і ставлення до розвитку матеріально-технічної бази в одному фото.

 

Як бачите, ректорський Лексус дбайливо поставлений під навіс, зате техніка академії повільно померла і стоїть привидом. Як ніби це Чорнобильське «кладовище техніки», а не центр Полтави і територія поважного закладу, який святкує 100-річчя. Іржавіє гараж, а ще від нього тягнеться рівчак прямо на вулицю – вочевидь, звідти щось виливають і руйнують асфальт.

І це заклад освіти, де мали б навчати господарювати і дбати про землю!

Хоча хто ж має навчити? Ректор, у якої немає наукового ступеня? Нагороди нагородами, але ж їх отримує людина, яка дивним чином носить звання професора, але так і не захистила докторську дисертацію.

Проте, як свідчить декларація ректора Аранчій, особисто у неї все добре – примудрилася накопичити чимало готівки у валюті, яка йде в розріз із зарплатою і пенсією. 

Читайте также: Хабарник продовжує працювати в Полтавській аграрній академії

Хроніка катастроф, яку не приховати за пам’ятником свині: згоріле кафе, замінування, самогубство студента 

2018 рік. 24 липня близько 15 години, на території Полтавської державної аграрної академії сталася пожежа. Загорілося кафе «Бістро». Врятувати заклад не вдалося, хоч як не старалися дві бригади рятувальників. Згоріло все. В кафе сиділи студенти-іноземці – друзі власника того кафе. З невідомих причин почалася пожежа. Студенти спробували самі загасити, але не вийшло. Один отримав опіки голови, рук – викликали «швидку». Добре, що більше ніхто не постраждав. 

2019 рік. 

Інтернет-видання «Полтавщина» написало про цікаву справу. У лютому поновилося розслідування справи «відкатів» пасажирських перевізників посадовцям Полтавської міськради, яке з березня 2016 року вело відділення поліції № 1 Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області. Посадові особи Полтавської міськради та службові особи відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку змовилися із посадовими особами ТОВ «Трек Сервіс Контроль» та розробили схему незаконного збагачення. Вони нібито отримували кошти у вигляді «відкату» за надання переваги під час проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських маршрутах.

Слідчі становили особу власника однієї з підставних фірм — нею виявилась прибиральниця ПДАА.

На думку слідчих, із ТОВ «Трек Сервіс Контроль» змовилися і перевізники: службові особи ТОВ «ТК Експрес-Лайн», «Євробус Полтава», ТОВ «Віраж-В», ТОВ «Делко Компані», ПП «ЛЮГ», ТОВ «Люкс Полтава 2009». Частину коштів, які вони заробляли після перемоги на конкурсі, перевізники нібито передавали службовим особам Полтавської міськради. Серед тих, хто давав «відкати», нібито, було і КП «Полтаваелектроавтотранс». Також, на думку слідчих, перевізники надавали до Полтавської міськради неправдиві відомості щодо отримання компенсацій за перевезення пільгових категорій громадян. З 1 січня 2016-го по 28 лютого 2017 року вони отримали 6,4 млн грн. Службові особи привласнили з цієї суми 0,5 млн грн.

Слідчі встановили, що керівники ТОВ «Делко Компані», ТОВ «Віраж-В» і ТОВ «ТК Експрес-Лайн» — це підставні особи.

Директор «Делко Компані» Марина Швачко працювала… прибиральницею в їдальні ПДАА на постійній основі. Вона не дала відповідей на жодне питання слідчих стосовно діяльності компанії. Жінка не має необхідної освіти та досвіду роботи, щоби керувати підприємством, яке здійснює перевезення громадян. До того ж, вона відмовилася надати зразки почерку для проведення експертизи. «Делко Компані» було зареєстроване у серпні 2016 року. У квітні 2017-го керівником фірми стала саме співробітниця ПДАА. 

24 травня. На електронну адресу ПДАА від аноніма надійшло повідомлення про замінування. Лист було надіслано з адреси [email protected]. Автор зазначив, що вибухівка — це помста за бойові дії на Донбасі, та висунув вимогу вивести українські війська «або країну чекатиме хвиля терактів». Будівлю перевірили на наявність вибухівки і, на щастя, не знайшли. Тоді з 23 на 24 травня аноніми «замінували» 38 будівель у Полтаві, Харкові, Одесі, Вінниці та Чернівцях. У більшості випадків погрози надходили електронними листами. 

15 грудня. 19-річний студент Полтавської державної аграрної академії вирішив накласти на себе руки і стрибнув із 6-го поверху гуртожитку. Юнак зламав хребет, ліве передпліччя, щиколотки, отримав закриту черепно-мозкову травму, але залишився живим і свідомість не втрачав! У патрульній поліції виданню «Полтавщина» уточнили, що перед стрибком юнак залишив передсмертну записку. Було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 120 КК України (Доведення до самогубства). 

Читайте также: Витренко: Дети с неподконтрольных должны нам дать хотя бы какой-то сигнал

Заклад позбувся гуртожитку, роздерибанивши нерухомість 

2020 рік. Колишній одноповерховий гуртожиток Полтавської державної аграрної академії на вулиці Пушкіна, 60, давно занепав і перетворився на місце пожеж і притулок для безхатченків. У 2017 році вчена рада ПДАА звернулася до міської ради та до Міністерства освіти з проханням передати гуртожиток, площею 294,1 кв. м, до комунальної власності. У 4-х кімнатах гуртожитку були прописані 13 працівників ПДАА та члени їхніх родин. 

Полтавська міськрада надала згоду на прийняття до комунальної власності цього гуртожитку. У 2018 році ректор ПДАА Валентина Аранчій передала зазначене майно місту. 

Тепер змінюється цільове призначення землі — з гуртожитку на багатоквартирний будинок. Уже відомо, що на цьому місці хоче будувати компанія, яка належить обласному депутату Ігорю Сірику.

 

Майже 300 квадратних метрів гуртожитку ПДАА безоплатно передадуть територіальній громаді Полтави із подальшою покімнатною приватизацією площі будинку. У 4 кімнатах гуртожитку прописані 13 працівників ПДАА та членів їх родин. 

Як бачите, занепад став стратегією незаконного збагачення багатьох зацікавлених осіб для яких освіта стала інструментом викачки особистого зиску. Чи не спіткає корпуси аграрної академії така ж доля, як гуртожитку на Пушкіна, 60? Здається, їх уже почали готувати під це. Гнітюча атмосфера байдужості. 

А поки що заманюють студентів піснями, танцями і обіцянками, що вчитись буде недорого і нескладно – все можна «порішать».

І один з колись потужних полтавських спеціалізованих вузів перетворюється на профанацію. Деякі спеціальності копіюють у ПУЕТу, а деякі просто поза межами здорового глузду. Наприклад, на факультеті обліку та фінансів готують.. філологів і політологів. Яким чином ці спеціальності стосуються фінансів? Як це взагалі можливо?

Прикро за полтавську вищу освіту. 

За матеріалами інтернет-видання «Полтавщина»

Проверьте

Президент Зеленский заявил, что шахтеры получили зарплату за октябрь и ноябрь

Долги по зарплатам шахтерам за октябрь-ноябрь уже перечислены на шахты. Об этом заявил президент Владимир …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *