Суддя Ігор Артеменко: яскравий приклад злодія, який вершить злочини ім’ям України
Трьохмільйонна зарплата, готельний бізнес і покривання порушників у мантіях. Суддя Артеменко, який наразі є членом Вищої ради правосуддя, зміг забезпечити нерухомістю свою родину, навіть включно з неповнолітньою дочкою. Загалом його діяльність у раді цілком відповідає логіці її роботи останнім часом – захист недоброчесних суддів і блокування справжніх реформ.
Знайомтеся, суддя Апеляційного суду Одеської області та член другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя – Ігор Анатолійович Артеменко.
Упродовж своєї кар’єри Ігор Анатолійович працював винятково на державній службі, а якщо конкретніше – суддею. Нетривалий час навіть виконував обов’язки голови Військового апеляційного суду Південного регіону. З 2007-го перейшов до Одеського апеляційного суду, де трудився аж до обрання на посаду члена ВРП, тобто до 2017-го. Саме тоді позачерговий з’їзд суддів успішно висунув його кандидатом. Має медаль «За бездоганну службу» та науковий ступінь доктора юридичних наук.
Торік у вересні Вища кваліфікаційна комісія рекомендувала перевести Артеменка на посаду судді Одеського апеляційного суду.
Читайте также: В Одессе депутат от “Слуги народа” кувалдой разбил шлагбаумы
На посаді члена ВРП Артеменко засвітився в багатьох сумнівних ситуаціях. Так, доповідаючи про справу відсторонення судді Ленінського райсуду Полтави Сергія Кононенка, назвав ім’я та прізвище жінки-адвоката, яка стала викривачем корупційного злочину, за яким здійснюється слідство. Зроблено це до завершення досудового розслідування та пред’явлення судді обвинувачувального акту. Таким чином, Артеменко створив реальну загрозу тиску на свідка з боку обвинувачуваної особи. Про це повідомила суддя Лариса Гольник у соцмережі.
Також Артеменко виступав доповідачем щодо судді Вікторії Мацедонської під час конкурсу до Верховного Суду. Кандидатка отримала позитивну оцінку ГРД, бо під час Революції гідності не погодилась з рішенням Богдана Саніна про заборону Майдану і навіть написала окрему думку. Мацедонська мала високий рейтинг, але ВРП більш як на 9 місяців затягнула її призначення.
Ще довше Артеменко тягне із розглядом дисциплінарних скарг на суддів.
Так, він розглядав скаргу на суддю Крістіну Константінову (Тарасюк), яка винесла абсолютно необґрунтовану Ухвалу про обшук від 18.11.2016 у справі № 757/56978/16-к в активіста Автомайдану М. Сидоркіна. Це відбулось на підставі заяви голови Голосіївського районного суду м. Києва О. Первушиної після того, як активісти Автомайдану зафіксували її біля суду на незадекларованому позашляховику. Скарга на суддю була зареєстрована у ВРП 31.10.2017, але розглянута лише 30.01.2020, коли Артеменко І. А. виніс Ухвалу про залишення скарги без розгляду та повернення скаржнику.
Максимально тягнув і з розглядом скарги на Ольгу Ступак, яка зараз суддя Верховного Суду. Вона приховала у своїй декларації майно та збрехала співбесіді у ВККС. Перша скарга датована ще лютим 2018-го, але розглянули її тільки у квітні 2020, коли було відкрито дисциплінарне провадження.
Схожа історія відбулася і з суддею Верховного Суду Валентиною Сімоненко, скарга на яку близько двох років припадала пилом. У 2018 році виявилось, що в неї є податковий номер Російської Федерації. Коли виник скандал Сімоненко сказала, що це просто окупанти використали старі бази даних і автоматично присвоїли їй цей номер. Але це не могло бути правдою, бо цей номер видано на паспорт Сімоненко, який вона отримала у 2015 році. Тобто хтось мав надати агресорам її нові дані. Ця очевидна брехня і стала підставою для скарги. Але з розглядом зволікали. Лише після того як скаржник звернувся до суду на очевидне затягування, Артеменко виніс скаргу на розгляд і просив у відкритті провадження відмовити. Палата підтримала його та вирішила, що в діях Сімоненко немає жодних порушень.
Ми проаналізували майнові декларації Ігоря Артеменка за 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 та 2019 роки. Із 2018-го він декларує велетенську зарплату члена Вищої ради правосуддя – понад 3 млн грн щороку. Окрім цього, має солідні проценти за вкладами, пенсію та винагороду за наукову діяльність.
Дружина Ірина Артеменко приносить у сімейний бюджет значно менші кошти. Наприклад, торік підприємництво їй принесло лише чверть мільйона. Зате трохи раніше їй вдалося вторгувати 405 тис. грн від продажу автомобіля Mercedes-Benz Vito та близько 32 тис. грн за автівку ГАЗ 2705.
Читайте также: Приватбанк декларує прибуток 19,6 млрд грн за січень-травень
За даними декларації, яку Ігор Артеменко заповнив за підсумками 2019 року, у розпорядженні його родини лише одна земельна ділянка площею 0,062 га на Одещині.
Дружиною Іриною Артеменко задекларовано дві квартири: перша площею 52,6 кв. м розміщена майже на узбережжі Одеси та придбана за допорогові 149 тис. грн. Друга – київська – на 53,2 кв. м вартістю 798 тис. грн. До речі, мало не забули. Додатково в розпорядженні дружини члена ВРП з 2009 року два нежитлові приміщення в Одесі, придбані майже за 24 тисячі доларів США. На стадії будівництва ще одне велике офісне приміщення разом із паркомісцями.
Ірина Володимирівна з 2010 року зареєстрована підприємницею з основним напрямком – торгівля фруктами та овочами в спеціалізованих магазинах. Мала ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем. Раніше керувала припиненими ТОВ «Будинок Павлових» підприємством «Торговий дім «Селена», що спеціалізувалося на продажі посуду, підприємством «Торговий дім «Селена» та благодійним фондом «Надія світу». За попередній рік сукупно заробила 254 тис. грн як ФОП.
Повернемося знову до члена ВРП Ігоря Артеменка. В Одесі він володіє житловим будинком площею 222,4 кв. м на вул. Миколаївська дорога 168-Г.
І це дуже цікавий об’єкт. Право власності на нього виникло на підставі рішення Малиновського суду м. Одеси від 28.11.2005 року в справі № 2-9811/2005. Важливо зазначити, що нерухомість розташована в Суворівському районі і відповідно до ст. 114 чинного на той момент ЦПК позов мав би розглядатись Суворівським судом міста Одеси.
Рішення чомусь немає в реєстрі судових рішень, однак нам вдалося його відшукати.
З нього випливає, що І. Артеменко на підставі договору купівлі-продажу від 13.03.2005 року придбав у ТОВ «Будинок Павлових» 48/100 частин нежилих будівель водної станції. Підписантом цього договору та директором ТОВ «Будинок Павлових» була дружина члена ВРП – Артеменко Ірина Володимирівна.
Після придбання цього об’єкта пан Артеменко перебудував гараж і звів житловий будинок. Після цього ТОВ «Будинок Павлових» подав до Артеменка позов. Мовляв, цим будівництвом він наніс збитки товариству, яке очолює його дружина. А суддя у відповідь подав зустрічний позов, яким просив визнати право власності на будинок. Завдяки цьому явно штучному спору член ВРП й отримав право власності на новозбудований будинок. Найімовірніше, що без використання свого статусу судді не обійшлось.
До речі, тут є ще одне порушення. Будинок член ВРП декларує, а от користування земельною ділянкою під ним – ні.
А ще ніхто з родини Артеменків явно не живе в цьому будинку. Бо там розміщений великий готельний комплекс — гостиний двір «Будинок Павлових» із власним пляжем і розважальними закладами. Дуже ймовірно, що будинок члена ВРП є частиною цього відпочинкового комплексу.
Це – весь перелік задекларованого родинного майна. Нам також вдалося дізнатися імена батьків члена ВРП. А ще – перевірити, яку ж нерухомість вони змогли нажити. Мати Віра Агопян не була зареєстрована підприємицею, і часток у бізнесі ми також у неї не знайшли. Раніше отримувала дохід від приватного підприємства «Пром-Торг», коли керівником і головним бухгалтером була Ганна Павлова. Однак у власності Віри Дмитрівни ми знайшли квартиру в Одесі площею 66,8 кв. м і три гаражі. За нашою інформацією, окремі договори на купівлю цих гаражів підписував від імені матері саме член ВРП Ігор Артеменко.
За декларацією родинних зв’язків, тесть Артеменка Валентин Павлов індивідуальний адвокат з 2013 року, але на порталі «Судова влада», ми не знайшли справ, де Павлов виступав захисником. Свою діяльність проводить за адресою Миколаївська дорога, 168. Там, на узбережжі, розміщений уже згадуваний готельний комплекс «Дім Павлових», що складається з великих житлових і нежитлових приміщень. Земельними ділянками під ними володіє теща Ганна Павлівна. Обоє заснували вже згадане ТОВ «Дім Павлових», де працювала їхня дочка Ірина Артеменко і яке нині припинене. У ЄДР ми також відшукали чинне товариство з пропискою на території готелю, але з мінусовим чистим прибутком.
У власності родини Павлових ми нарахували зо три десятки об’єктів нерухомості в межах Одеської області. З них низка земельних ділянок під готель отримана безоплатно; придбані житлові та нежитлові приміщення. До прикладу, долею одного з приміщень готелю володіє і член ВРП Ігор Артеменко на підставі договору купівлі-продажу від 2007 року.
Старша дочка Катерина Нездолій володіє подарованою ділянкою в селі Нова Дофінівка, де розташований красивий будинок.
До речі, ось іще один цікавий факт. Молодша дочка Артеменка у 2010-му, коли їй було всього 13 років, отримала свідоцтво про право власності на квартиру в Одесі по вулиці Говорова. Саме там, де Віра Агопян має два паркомісця.
Якщо вірити торішній декларації Ігоря Артеменка, у власності його родини три легкові автомобілі: Toyota Fortuner, Toyota Camry 2016 року випуску за 280 тис. грн та Hyundai Grand STAREX за 622 тис. грн.
Як бачимо, Ігор Артеменко є типовим представником судової влади – з сумнівно набутими чималими статками та багатими родичами. Типовою є і його реакція на факти недоброчесності з боку інших суддів. Очевидно, що цей член ВРП об’єктивно не спроможний забезпечити перезавантаження судової системи. А тим часом президент Зеленський вчергове пропонує передати нову судову реформу в руки Вищої ради правосуддя.