17 марта, 2022 0:52

Антикорупціонер в дії. Звільнений голова Держрезерву знову збрехав у декларації про вартість авто

Антикорупціонер в дії. Звільнений голова Держрезерву знову збрехав у декларації про вартість авто

Колишній Голова Державного агентства резерву України Ярослав Погорілий знову вказав у своїй декларації недостовірні факти щодо вартості рухомого майна.

Варто зазначити, що це відбувається не вперше. На початку поточного місяця ІНФОРМАТОР вже писав про те, що Погорілий збрехав у декларації про вартість свого автомобіля.

Тоді екс-чиновник задекларував дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 400 тисяч гривень. Та річ у тім, що у щорічній декларації, поданій 1 червня 2020 року, з цінного рухомого майна вказано лише два авто, одне з яких перебуває у власності дружини Погорілого Ольги Демидюк. 

А от вартість єдиного рухомого майна, яке належить декларанту, – автомобіля Lexus GS 350 2007 року випуску – вказана значно заниженою. У декларації його оцінено у 149 тисяч гривень, а продав це саме авто екс-чиновник вже за 400 тисяч (про кореляцію курсу обміну валют мова не йде, адже авто було придбано 2017 року, – ред.).

Станом на сьогодні на сайті з продажу авто Lexus GS 350 2007 року випуску коштує від 250 до 400 тисяч гривень. Тож виходить, що Погорілий продав авто у два з половиною рази дорожче, ніж придбав. Або просто збрехав про реальну вартість автомобіля у декларації, щоб уникнути сплати податків.

Читайте также: Кива пояснив 1,2 млн доходу тим, що здає в оренду зливну яму, а проживання в незадекларованій квартирі – “спільним сексом”

Подібна ситуація склалася і зараз. 23 липня Погорілий знову вніс суттєві зміни до своєї декларації. Він задекларував придбання автомобіля Audi A6 2013 року випуску за 241 тисячу 600 гривень.

Але вартість автомобіля знову вказана значно заниженою. Згідно з даними сайту з продажу авто даної марки, моделі та року випуску коштує 500-600 тисяч гривень, тобто щонайменше вдвічі дорожче. Автомобіль було придбано у Німеччині, тож мова може йти про так звану “бляху”. Втім, цікаво подивитися, чи Погорілий згодом не продасть це авто вдвічі дорожче, ніж придбав.

Та повернемося до самої декларації екс-чиновника. Згідно з нею, Погорілий з нерухомості має лише земельну ділянку на 1357 кв.м. у Хотянівці Вишгородського району Київської області. На цій ділянці Погорілий зводить будинок на 350 “квадратів”. Де наразі мешкає чи прописаний екс-чиновник у документі не зазначено. Окрім двох авто, про які йшлося вище, іншого цінного рухомого чи нерухомого майна родина не має.

За минулий рік Погорілий отримав лише 22 857 грн. зарплати у Держрезерві (вочевидь, йдеться про зарплату за один місяць, адже на посаду його було призначено наприкінці листопада 2019 р., – ред.). Його дружина заробила 180 152 грн. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Та попри такі скромні доходи подружжю вдається зводити величезний будинок, витратити минулого року майже пів мільйона на придбання авто дружині, та ще й накопичити чималі заощадження.

Готівкою Погорілий тримає 710 тисяч гривень та 21 тисячу доларів США. На трьох банківських рахунках він зберігає незначні суми. Це 9 400 грн., 279 грн. та 458 грн.

Варто зазначити, що на родині ще “висить” три кредити.

13 травня Кабінет міністрів своїм розпорядженням звільнив із посади голови Державного агентства резерву України Ярослава Погорілого. Іншим розпорядженням уряд поклав тимчасове виконання обов’язків керівника Держрезерву на заступника Погорілого Микиту Барабаша.

У лютому САП повідомила, що начальника Управління державного резерву спіймали на наданні 40 тисяч доларів хабаря голові Держрезерву. Тоді голова Держрезерву Ярослав Погорілий заявив, що інформацію про будь-яку спробу дати йому хабар одразу передаватиме до НАБУ.

Читайте также: Що вони собі насудили: суддя Шевченківського районного суду міста Києва Євген Мартинов

Після звільнення Погорілий зазначив на сторінці Держрезерву у Facebook, що протягом останніх п’яти місяців працював на “очищення агенства від корупційних схем, які діяли протягом багатьох років”, а своє звільнення пов’язує із бажанням очолити ці корупційні схеми міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігорем Петрашко. За його словами, під його керівництвом була виявлена розгалужена система взаємодії з незаконного збагачення між попереднім керівництвом агентства, директорами підприємств і організацій, що належать до сфери управління Держрезерву та підрядниками. Вся інформація була передана Петрашко.

Варто додати, що саме за керівництва Погорілого Держрезервом під час аудиту було виявлено розкрадання зерна на 800 мільйонів гривень, яке, начебто, з’їли миші. Саме після передачі інформації про масштабні розкрадання Петрашко, уряд вирішив звільнити Погорілого, а 20 травня, через тиждень після звільнення, колишній голова Держрезерву почав розповідати про зловживання у своєму відомстві публічно, завдяки чому громадськість й почала дізнаватися про захмарні апетити українських мишей.Довідка:

Погорілого призначили головою Державного агентства резерву України 27 листопада 2019 року. До призначення на посаду Голови Держрезерву Ярослав Погорілий працював директором департаменту зі стратегічного розвитку в СП Полтавська газонафтова компанія, де найбільшими акціонерами є компанії Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та Віктора Хомутинника.

Ярослав Погорілий закінчив економічний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, здобувши ступінь магістра економіки за спеціальністю «Економічна кібернетика».

Наразі дистанційно здобуває ступень МВА у The Wharton School at the University of Pennsylvania (Філадельфія, США). 

Проверьте

Президент Зеленский заявил, что шахтеры получили зарплату за октябрь и ноябрь

Долги по зарплатам шахтерам за октябрь-ноябрь уже перечислены на шахты. Об этом заявил президент Владимир …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *