30 марта, 2022 16:41

Із “чорнобильської” лікарні Харкова можуть звільнити медиків, які відмовилися лікувати COVID-19

Із “чорнобильської” лікарні Харкова можуть звільнити медиків, які відмовилися лікувати COVID-19

Департамент охорони здоров’я Харківської ОДА консультується з профспілковими комітетами та юристами щодо можливого звільнення працівників «чорнобильської» лікарні, які після початку прийому хворих на COVID-19 відмовилися надавати їм допомогу.

Про це під час наради в ОДА сказав заступник директора департаменту Геннадій Бондарчук.

«Щодо «чорнобильського» диспансеру. До останнього моменту медичні працівники обіцяли нам, що вони будуть працювати, але як тільки поступає перший пацієнт, вони відмовляються, і більша частина пише заяви, що вони не будуть працювати з цією категорією пацієнтів. Що поставило нас в тупикову ситуацію: ми не розуміємо, чи можемо звільнити цих людей, чи ні. Ми зараз працюємо з профспілками і юристами, щоб нам надали роз’яснення.

Тому що ситуація незрозуміла. Люди знаходяться на своєму робочому місці, але функціональні обов’язки не виконують», – сказав Бондарчук. Харківський адвокат Віталій Саламаха, якого Укрінформ попросив прокоментувати ситуацію в диспансері, зазначає, що відмова від роботи з COVID-пацієнтами є порушенням трудового законодавства. Він пояснив, що невихід має бути врегульований з керівником.

Ідеться або про відгул, або лікарняний, або відпустка. «Роль закладу була визначена на державному рівні. Хочу наголосити на тому, що особи, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями, мають право на безоплатне лікування відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Читайте также: На крупном киевском рынке зафиксировали вспышку COVID-19

Диспансер радіаційного захисту не повинен порушувати вказане право хворих як заклад для госпіталізації. І відповідно до вищезазначеного Закону медичні працівники зобов’язані надати невідкладну медичну допомогу.

А відповідно до ст.33 Основ законодавства про охорону праці, медична допомога надається відповідно до показань професійно підготовленими медичними працівниками, які перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров’я. А ст.139 Кодексу законів про працю в Україні на медичного працівника покладається обов’язок виконувати роботу, обумовлену трудовим договором.

Тобто, лікар не може за власним бажанням відмовитися від лікування хворих на коронавірус, оскільки з його боку це порушення трудового законодавства. Розглядати, а тим паче задовольняти письмові відмови працівників виконувати функціональні обов’язки у керівника закладу немає ніяких законних підстав», – констатує Саламаха.

Проверьте

Президент Зеленский заявил, что шахтеры получили зарплату за октябрь и ноябрь

Долги по зарплатам шахтерам за октябрь-ноябрь уже перечислены на шахты. Об этом заявил президент Владимир …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *